Świętujemy Dzień Dziecka – nasze propozycje

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Dzień Dziecka w tym roku zapowiada się imponująco, jak miasto długie i szerokie. Oprócz zabawek i spełniania dziecięcych marzeń, o których rodzice, dziadkowie i opiekunowie myślą już na kilka dni przed świętem swoich pociech, możemy skorzystać z pomysłu płockich instytucji na to, jak wypełnić ten dzień radością dzieci.

Wesołe miasteczko – Plac przed Teatrem Dramatycznym
Do tej atrakcji chyba zachęcać nie trzeba, bo wszystko co się z nim kojarzy, to nie tylko dobra zabawa dla naszych pociech, ale i dla dorosłych. Wesołe Miasteczko gościć będzie w naszym mieście do 3 czerwca. Lunapark czynny jest w dni powszednie od godz. 14 do 22, a w niedzielę już od godz. 11 do 22. Bilety od 3 zł do 12 zł.

Sklep Decathlon

Weekend 31.05- 1.06. W programie: pokaz drużyny frisbee Flyons Ultimate, pokaz pierwszej pomocy WOPR, konkurs w podbijaniu piłki, turniej tenisa stołowego, slalom na hulajnodze, skakanie na dmuchanym zamku i trampolinach oraz liczne konkursy i zabawy. Organizatorzy przewidują również liczne atrakcje: dmuchany zamek, kucyk do przewożenia dzieci, tor do jazdy na rolkach. Atrakcje dostępne od godz.11 do 18, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia. Wstęp wolny.

Miejski Ogród Zoologiczny wraz z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki
Dzień ten będzie przebiegał pod hasłem “ZOO na sportowo”. W programie organizatorzy przewidzieli: występy zespołów i wokalisty z POKiS-u, warsztaty plastyczne, pokazy WOPR- u, straży miejskiej oraz policji, a także dmuchane miasteczko i sportowe miasteczko. Odbędzie się również spotkanie ze sportowcami płockich klubów sportowych: SPR Wisła, Wisła Płock, Jutrzenka i Mustang Płock oraz z maskotkami SPR Wisły Płock. Wśród atrakcji znalazł się też Zlot Mercedesów – “Mercedesem po Wiśle” oraz marsz Święto Rodziny z finałem na scenie w ZOO. No i, oczywiście, zwiedzanie płockiego ogrodu zoologicznego, dla tych, którzy będą chcieli odetchnąć po dniu pełnym wrażeń. Początek imprezy od godz. 11. Wstęp, tak dla dzieci, jak i dorosłych tego dnia do ZOO jest bezpłatny.

Agencja Rewitalizacji Starówki
Na Placu Starego Rynku spółka też przygotowała kilka atrakcji dla dzieci, które odbędą się już jutro – 30 maja (piątek). Odbędą się warsztaty artystyczne dla uczniów klas szkół podstawowych – poprowadzą je rękodzielnicy z Płockiej Starówki: Agnieszka Pachniewska, Alicja Olczak, Mariola Szyszko oraz Darek Gołębiowski, znany jako pan Koralik. Dzieciaki nauczą się wykonywać broszki i przypinki z filcu, szyć zabawki z materiałów, robić kwiaty z bibuły na druciku oraz wyplatać biżuterię ze szklanych koralików. Oczywiście, wykonane prace zabiorą ze sobą na pamiątkę tego dnia. Początek atrakcji przewidziano na godziny przedpołudniowe. Wstęp i udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla tych, którzy nie zdążą uczestniczyć w zabawie, ale chcieliby się nauczyć rękodzieła, mamy dobrą wiadomość. Twórcy przez cały okres wiosenno- letni będą obecni na Rynku Starego Miasta i zapewniają, że z każdym podzielą się swoją wiedzą. Będzie można również zakupić wykonaną przez nich biżuterię i ich prace.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego zaprasza na „Weekend z bajkami”
W programie przedstawienia: “Podróże Guliwera” oraz “Cudowna lampa Alladyna”. 31 maja (sobota), godz. 11 i 16. Cena biletu: 20 zł (normalny), 18 zł (ulgowy).

Kino Helios
Kino proponuje w najbliższy weekend akcję „Kino pełne dzieci”. Wśród licznych atrakcji w tych dniach organizatorzy zapraszają na: filmy familijne, pokazy dla chłopców i dziewczynek oraz specjalny seans dla najmłodszych – „Mój pierwszy raz w kinie”. W tych dniach na dzieci czekają także wspaniałe animacje i bardzo dużo konkursów z super nagrodami – jednym słowem dwa dni atrakcji i „Kino pełne dzieci”. Na seanse „Kina Pełnego Dzieci” obowiązuje jedna, specjalna cena biletu – 17 zł.

Galeria Wisła
W dniach 31.05 oraz 1.06. galeria zaprasza wszystkich poszukiwaczy wrażeń na dni podniebnych atrakcji. Organizatorzy przygotowali dla całych rodzin zabawy i konkursy związane z bohaterami filmu animowanego Disney’a „Samoloty 2 ”.
Na specjalnie przygotowanych stanowiskach, dzieci będą mogły wyruszyć w podróż dookoła świata z Dusty’m, zagrać w grę multimedialną, nauczyć się jak bezpiecznie spędzać czas oraz jak zareagować w czasie pożaru. Galeria Wisła przygotowała moc atrakcji dla chłopców i dziewczynek. Imprezy odbywać się będą przez dwa dni w godzinach od 12 do 18. Wstęp również jest wolny.

Galeria Mazovia
W „Czarodziejski Dzień Dziecka”, od soboty, 31 maja oraz 1 czerwca, galeria planuje przenieść wszystkich, małych i dużych klientów w kolorowy, bajkowy świat magii. Co się za tym kryje? – Przestrzenie Galerii Mazovia wypełni magia, a barwne, bajkowe postacie i niezwykłe animacje umilą czas wszystkim odwiedzającym w te dni galerię. Alicja z Krainy Czarów, Szalony Kapelusznik i wiecznie zabiegany Biały Królik, zadbają o dobrą zabawę i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Pokazy taneczne, warsztaty cukiernicze, malowanie buziek oraz kreatywne konkursy z super nagrodami to tylko część atrakcji. Będzie barwnie, magicznie, tajemniczo i niezwykle emocjonująco – zapewniają organizatorzy. Imprezy potrwają w te dni w godzinach od 13 do 18. Wstęp i udział w zabawie oczywiście jest bezpłatny.

Atrium Mosty
31 maja galeria zaprasza wszystkich młodszych i starszych na Dzień Dziecka. Organizatorzy z myślą o tych najmłodszych dzieciach i tych trochę starszych, również przygotowali mnóstwo atrakcji, takich jak: kącik dla dzieci z malowaniem buziek i dmuchańcem, pokazy – Straży Pożarnej, taneczne, konkursy piosenek oraz sztuki walki. W programie znalazła się też wystawa egzotycznych węży. A ci starsi i odważniejsi będą mogli skoczyć na bungee. Dodatkowo, przez cały czas umilać będą pobyt w galerii: bajeczni kuglarze, szczudlarze, klown oraz postacie bajkowe. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami, a Pure zaprasza na specjalną strefę sportu. Atrium Mosty zaprasza w godzinach od 11 do 16. Wstęp jest bezpłatny.

Park Północny na Podolszycach
1 czerwca odbędzie się charytatywno-sportowy Dzień Dziecka w scenerii płockiego parku. Początek imprezy o 
godz. 14. Wezmą w niej udział zaproszone kluby sportowe oraz artyści: Uczniowski Klub Sportowy “Gedeon Płock” – Boks, Muay Thai, Rugby Club Petra Płock, Flyons Ultimate Frisbee Płock, Pure Jatomi Fitness Płock Mazovia, Beach Handball Team Petrochemia, Czysta Forma Kru, Sportowiec SCh, Big_A, WGP, DJ Mathi, WOPR. O godzinie 16 rozpoczną się zawody crossfit, w których kibicować będą m.in. zaproszone Domy Dziecka. W trakcie imprezy odbędzie się zbiórka słodyczy, ubrań i sprzętu sportowego dla dzieci. Zebrane rzeczy zostaną przekazane w dniu imprezy opiekunom Domów Dziecka. Organizatorzy zapowiadają także zbiórkę pieniędzy – całość wydana zostanie na uszczęśliwienie dzieci w ich święto. Więcej informacji w recepcji klubu Pure Mazovia.

Stadion Wisły Płock
1 czerwca odbędzie się uroczyste otwarcie nowego boiska naturalnego dla dzieci i młodzieży ze Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisły Płock. Od godziny 11 na stadionie im. K. Górskiego przy ul. Łukasiewicza 34 będzie trwał festyn dla dzieci i rodziców, a o godzinie 14 nastąpi uroczyste otwarcie boiska z nawierzchnią naturalną. Następnie odbędzie się mecz piłkarski rozgrywany pomiędzy płockimi przedstawicielami świata polityki oraz lokalnymi przedsiębiorcami, wspierającymi płocki sport.

Nasz zespół redakcyjny wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzy mnóstwo radości, spełnienia marzeń oraz aby Dzień Dziecka był… codziennie :)

Podziel się:

4 komentarze

    • Imprez jest mnóstwo w ten weekend, nie wszystkie można wymienić. Ale na specjalną prośbę – uzupełnione :)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji