REKLAMA

Święto kościelne w najbliższy czwartek

REKLAMA

W najbliższy czwartek obchodzone jest święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Na zakończenie nabożeństwa, odbędzie się adoracja Krzyża.

W czwartek, 14 września, w Bazylice Katedralnej w Płocku o godz. 17.30 będzie celebrowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji wynagradzającej za zniewagi Krzyża św.

PowiązaneTematy

– Św. Jan Paweł II podczas Mszy św. w Zakopanem 6 czerwca 1997 roku mówił: „Nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu społecznym czy rodzinnym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych, szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz” – wspominają organizatorzy.

Na zakończenie nabożeństwa odbędzie się adoracja Krzyża, podczas której każdy uczestnik będzie miał możliwość osobistego oddania czci znakowi zbawienia. Bezpośrednio po jego zakończeniu odbędzie się Msza święta. Organizatorem wydarzenia jest Parafia Katedralna pw. św. Zygmunta w Płocku.