REKLAMA

Światowy Dzień Choroby Alzheimera w płockim MDK-u

REKLAMA

21 września na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Choroby Alzheimera. Walkę z chorobą, na którą obecnie cierpi 36 milionów ludzi, upamiętnił także płocki Młodzieżowy Dom Kultury.

– MDK zwykle organizuje wydarzenia z dziećmi i dla dzieci – powiedziała podczas piątkowych uroczystości Litosława Koper, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury. – Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze staramy się pomóc. Wspomagamy różne stowarzyszenia, czego wynikiem jest między innymi współpraca z płockimi amazonkami.

Na chorobę Alzheimera i inne formy demencji cierpi obecnie ponad 36 milionów ludzi na świecie, a liczba ta rośnie w przerażającym tempie. Według najnowszych szacunków do 2050 roku na tę chorobę zachoruje ponad 100 milionów ludzi. W Polsce zdiagnozowano 250 tysięcy przypadków tej dolegliwości.Aby upamiętnić i uhonorować walkę z tą chorobą, w piątek w MDK-u zorganizowano galę, podczas której spotkali się członkowie Płockiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera. Przygotowano też liczne prezentacje artystyczne.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU