REKLAMA

Świąteczna podróż Fabryki Dobrej Energii

REKLAMA

Czym jest Vectron a czym Bison? Czego życzyli sobie pracownicy rafinerii? Jakie życzenia złożył Prezes Wojciech Jasiński? Gdzie wyruszył wolontariat Fabryki Dobrej Energii? To i znacznie więcej w nowym odcinku wiadomości Studia Grupy ORLEN.

Był opłatek, były życzenia

Przedświąteczny czas to w Grupie ORLEN wydarzenia, które zbliżają do dni świąt, w tym kiermasz świąteczny, konkurs na bożonarodzeniową kartkę czy spotkania zarządu firmy z pracownikami.
Tegoroczne spotkania przedświąteczne odbyły się w ostatnim tygodniu przed Bożym Narodzeniem. W poniedziałek rozpoczęły się wizytą w zakładzie produkcyjnym.

Prezes Wojciech Jasiński wraz z członkiem zarządu Marią Sosnowską odwiedzili instalację aromatów, natomiast wiceprezes Mirosław Kochalski oraz członkowie zarządu Krystian Pater i Wiesław Protasewicz przybyli do pracowników bloku hydrokrakingów. Były życzenia, poczęstunek i wspólne śpiewanie kolędy.
Kolejne spotkanie odbyło się z pracownikami w stołówce w Centrum Administracji. O świąteczną atmosferę zadbał zespół Dzieci Płocka.

Dodatkowo, można było wykonać stroik świąteczny – wykonane prace trafiły do sal płockich hospicjów. Przypomnijmy, że hospicja otrzymały również wsparcie finansowe z PKN ORLEN.
Spotkanie świąteczne odbyło się również w Warszawie, w budynku Senatora – tam wystąpił płocczanin Rafał Majewski.

Świąteczne działania Fabryki Dobrej Energii

Tym razem wolontariusze Fabryki Dobrej Energii wyruszyli do swoich podopiecznych ze świąteczną misją. Jeszcze w listopadzie odbył się Turniej Misia, pod egidą członka zarządu Krystiana Patera, z którego wpisowe było przeznaczone dla podopiecznych ośrodków i świetlic. Zebrane gry, pluszaki, puzzle i materiały biurowe trafiły do świetlic Iskierka i Smyk przy ul. Otolińskiej, Promyk przy ul. Walecznych, Chatka Puchatka przy ul. Kwiatka, Pozytywka przy ul. Słodowej, Dom Marzeń przy ul. Góry oraz Klubu Profilaktyki Środowiskowej Przyjaciele i Świetlicy Młodzieżowej Przytulisko.

Vectron i Bison w Unipetrolu

Nowe, potężne maszyny – lokomotywy Vectron i Bison – pojawiły się w czeskiej spółce Grupy Kapitałowej ORLEN. Te dwie lokomotywy to część większej umowy, mającej na celu stopniową wymianę floty Unipetrolu. – W naszej strategii jest długofalowy rozwój Grupy Unipetrol – powiedział Andrzej Modrzejewski, Prezes Zarządu Unipetrol – a jednym z celów na ten rok był zakup nowoczesnych lokomotyw Vectron od spółki Siemens. Modernizacja floty zaplanowana jest do 2021 roku, a jej efektem będzie zwiększenie ilości przewożonych towarów o 30 procent – wyjaśniał prezes spółki.

W nagrodę dla małych ekologów

Spółka Orlen Południe, dzięki aktywnemu uczestnictwu w programie Odpowiedzialność i Troska, zaprosiła dzieci z gminy Jedlicze do akcji „Drzewko za butelkę”.
Nagrodą specjalną w konkursie była dwudniowa wycieczka do Krakowa, połączona z udziałem w warsztatach edukacyjnych. Każda z placówek szkolnych, biorąca udział w akcji, zgłosiła klasę z najlepszym wynikiem zbiórki butelek. W sumie było to 35 uczniów wraz z opiekunami, ze szkół w Żarnowcu, Długiem i Dobieszynie.

Płockie Ogrody ŚwiatłaOd 9 grudnia płocczanie mogą korzystać z urokliwej dekoracji Płockich Ogrodów Światła. To drugi raz, kiedy PKN ORLEN zaprasza mieszkańców do baśniowego świata, migoczącego tysiącem światełek.
Iluminację można oglądać codziennie po zmroku, do 7 stycznia 2018 r.

Życzenia Prezesa PKN ORLEN

Szanowni Państwo, Pracownicy Grupy ORLEN, Drodzy Mieszkańcy Płocka,
przed nami wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia. Czas radości, pojednania i nadziei. Ich niepowtarzalny nastrój będzie nam towarzyszył przy wigilijnym stole i świątecznej choince.

Życzę Państwu jak najwięcej dobrych chwil, spędzonych wspólnie z rodziną i przyjaciółmi w świątecznej atmosferze. Mam nadzieję, że święta w Państwa domach będą pełne miłości, ciepła i spokoju.

W nadchodzącym roku życzę wszystkim Państwu, by nie zabrakło w nim przede wszystkim zdrowia. Mam nadzieję, że rok 2018 będzie wypełniony zawodowymi i osobistymi sukcesami, a Państwa praca będzie bezpieczna i przynosząca satysfakcję.

Życzę również, by w życiu prywatnym mieli Państwo zawsze wsparcie ze strony najbliższych oraz poczucie szczęścia i spełnienia.

Nadchodzący, szczególny czas świąt jest także okazją do podziękowań za ciężką pracę i dobre jej efekty, które kieruję do wszystkich pracowników Grupy ORLEN.

Szanowni Państwo,
szczególne słowa chcę skierować do naszych pracowników w Płocku, bo sercem Orlenu zawsze był i będzie płocki Zakład Produkcyjny. To on stał się punktem zwrotnym w historii rozwoju miasta, a dziś jest miejscem, z którym w różny sposób związanych jest kilkadziesiąt tysięcy płocczan.

Dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju naszej firmy oraz naszego miasta. Wierzę, że spędzą Państwo świąteczny czas w gronie rodziny i przyjaciół, dzieląc się opłatkiem, wspominając szczęśliwe chwile i snując plany na nadchodzący rok. Wszystkim życzą zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia oraz dobrego 2018 roku.

Wojciech Jasiński
Prezes Zarządu PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU