Specjalnie zaaranżowany „świat starożytnego Egiptu” zagościł od poniedziałku w płockiej Galerii Mazovia. Jest piramida, faraon i egipskie posągi. Przede wszystkim jest jednak doskonała zabawa.

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś o starożytnym Egipcie, a także poczuć jego atmosferę, zajrzyjcie do płockiej Galerii Mazovia, która przygotowała nietypową atrakcję.

Interaktywne miasteczko egipskie zaprasza do kompleksu siedmiu oddzielnych budowli, w tym piramidy, nawiązujących do starożytnej architektury.

Co istotne, można nie tylko oglądać wystawę, ale i czynnie brać udział np. w rozwiązywaniu tajemnicy egipskich hieroglifów, zwiedzaniu grobowca Faraona, czy też produkcji własnego papirusu.

Każde dziecko może przebrać się w egipski strój, czeka na niego również niespodzianka. Oprowadzający dzieci animator przedstawia historię starożytnego Egiptu, pokazuje też rzeźby Nefretete, boga Anubisa czy Sfinksa. Dzieci mogą wejść do środka największych budowli: Piramidy i Grobowca Faraona.

– Międzynarodowy Dzień Dziecka ustanowiony przez ONZ symbolizuje prawa najmłodszych przedstawicieli społeczeństwa i zwraca uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata – mówi Katarzyna Klaczka-Wachowska, Dyrektor Galerii Handlowej Mazovia w Płocku. – Honorując wszystkie dzieci, zdecydowaliśmy się zrealizować projekt, łączący elementy zabawy z nauką, dający możliwość bezpośredniego zetknięcia się ze światem starożytnego Egiptu, co wydaje się być wyjątkową atrakcją dla europejskiej kultury. Ekspozycja wystawy z pewnością pobudzi wyobraźnię naszych milusińskich nie tylko z uwagi na tematykę, ale przed wszystkim na scenografię i wielkości rekwizytów zastosowanych w miasteczku. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami do udziału w niesamowitej przygodzie, która z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci – zapewnia Katarzyna Klaczka-Wachowska.

Starożytny Egipt będzie dostępny od 5 do 11 czerwca br. w godzinach 11-18. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie Galerii Mazovia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji