Supermarkety Piotr i Paweł zmienią nazwę. Mają nowego właściciela

REKLAMA

Potwierdziły się informacje o przejęciu sieci sklepów Piotr i Paweł przez wywodząca się z RPA firmę Spar Group. Wcześniej mowa była o zakupie sieci przez właściciela marketów Biedronka, ostatecznie skończyło się jednak na przekazaniu pięciu placówek. Wiadomo już natomiast, jaką nazwę będą nosiły sklepy nowego właściciela.

Firma Spar Group podpisała już umowę zakupów udziałów w polskiej sieci supermarketów Piotr i Paweł, która ze względu na problemy finansowe, w ciągu ostatniego roku szukała możliwości uratowania firmy.

4 czerwca br. do Prezesa UOKiK wpłynął wniosek o uzyskania zgody na transakcję przejęcia sieci Piotr i Paweł. Złożyła ją spółka celowa Passington Investments z siedzibą w Poznaniu, należąca do grupy kapitałowej The SPAR Group Ltd z RPA. Jak podaje portal dlahandlu.pl, spółka została założona w lutym br. specjalnie w celu przejęcia Piotra i Pawła. Jej kapitał zakładowy wynosi 5 tys. zł, a prezesem zarządu jest Christian Gaunt.

PowiązaneTematy

Wiadomo już, że docelowo dotychczasowe sklepy zamienią logo „Piotr i Paweł” na „Wasz Sklep Spar”. Teraz, o ile UOKiK wyda pozytywną decyzją, sklepy Piotra i Pawła staną się częścią globalnej sieci SPAR. Wiadomo już, że pierwszy sklep tej marki będzie działał w warszawskim Blue City. Sieć SPAR nie przewiduje własnych sklepów, wszystkie będą działały w formule franczyzowej.

Przypomnijmy, że sieć delikatesów Piotr i Paweł istnieje od 1990 roku. Założyli ją Piotr, Paweł i Eleonora Wosiowie. Ich problemy zaczęły się jesienią 2017 roku, kiedy to na półkach brakowało towarów, a dostawcy skarżyli się na brak płatności.

W połowie 2018 roku mówiło się o kupnie tej sieci przez Jeronimo Martins Polska, portugalskiego właściciela marki Biedronka. Ostatecznie jednak firma przejęła tylko kilka sklepów i otworzyła w nich sklepy własnej marki, w nowym formacie. Stało się tak ze sklepami w Kaliszu (ul. Młynarska), Wrocławiu (ul. Grabiszyńska i ul. Dokerska),
Tychach (ul. Towarowa) oraz Poznaniu (ul. Szwedzka).

Ze względu na problemy finansowe, w ciągu minionego roku sieć Piotr i Paweł zredukowała liczbę sklepów z ok. 150 do 70.

W Płocku markety Piotr i Paweł działają w trzech lokalizacjach: Atrium Mosty, Galerii Wisła i Galerii Mazovia.

Czy Biedronka wejdzie do płockich galerii w miejsce Piotra i Pawła?