Sukcesy płockich tenisistów stołowych

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak co roku czerwiec dla tenisistek i tenisistów stołowych “Nadwiślanina” Płock obfity był w starty, kończące bieżący sezon. Znaczący sukces odniosła Katarzyna Bagrowska, zajmując miejsce 17-24. w Mistrzostwach Polski Juniorek.

Najbardziej spektakularny występ mogliśmy oglądać z udziałem przedstawiciela najmłodszych dzieci trenujących pod okiem Grzegorza Lipczyńskiego, 9-letniego Wiktora Smolickiego, który zdobył brązowy medal mistrzostw województwa mazowieckiego w kategorii skrzat. Miejsce 5-8. w Finale Ogólnopolskim Licealiady zajęły zawodniczki pierwszego zespołu Nadwiślanina, reprezentując barwy LO V w Płocku. Zespół juniorek płockiego zespołu zdobył także brązowy medal mistrzostw Mazowsza w swojej kategorii wiekowej.

Starty, kończące sezon rozpoczął VIII Ogólnopolski Memoriał im. Karola Środy. W tym roku działaczom “Nadwiślanina” udało się reaktywować ten cieszący się zainteresowaniem turniej. Do walki o cenne nagrody stanęło kilkudziesięciu tenisistów, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii open, w Płocku, tak jak na całym świecie, triumfowali zawodnicy z azjatyckimi korzeniami – WenWen Liu i Xu WenLiang, ale kilku płocczan mogło się cieszyć z urwania seta rywalowi i rywalce z Chin. W kategorii powyżej 40 lat triumfował Robert Wojnarski z klubu Victoria Płock przed Dariuszem Pietrzakiem z Nadwiślanina.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji