Studniówka Jagiellonki – jak bawili się tegoroczni maturzyści?

REKLAMA

Nie da się ukryć – choć za oknem jeszcze mróz i śnieg, to już niedługo zakwitną bzy, świat się zazieleni, a trzecioklasiści szkół średnich przystąpią do matury. Studniówka to ostatni oddech przed wytężoną nauką. W sobotę bawili się na niej uczniowie Jagiellonki.

28 stycznia do Orlen Areny zaczęli zjeżdżać młodzi, szykownie ubrani panowie oraz pięknie wyszykowane młode kobiety. Eleganckie fryzury, wieczorowe makijaże i eleganckie stroje idealnie pasowały do czerwonego dywanu ułożonego przy wejściu.

PowiązaneTematy

Już po chwili na wielkiej sali, która zazwyczaj służy płockim szczypiornistom, odbywał się tradycyjny polonez. Nie zabrakło kotylionów, róż w rękach panów i atmosfery podniosłości.

Dziewczęta tworzyły w tej scenerii piękny, różnokolorowy warkocz. Widać, że tradycyjne, biało-czarne stroje już dawno odeszły do historii, zastąpione przez sukienki koktajlowe lub – rzadziej – wieczorowe. Żaden kolor nie dominował, były suknie zarówno czarne, jak i w wielu odcieniach niebieskiego, pudrowo-różowe, czerwone, srebrne, szare, z koronkami, przezroczystymi wstawkami czy z szyfonem.

Po części oficjalnej uczestnicy studniówki z widocznym dobrym nastrojem ruszyli na parkiet, aby już wspólnie wziąć udział w wykonaniu nieco mniej tradycyjnych tańców. Z góry spoglądały na nie twarze… ich samych, wyświetlane na ekranie.

Zobaczcie fotorelację w obiektywie Rafaela Dominika.