REKLAMA

Studiujecie za granicą? Są stypendia do 150 tys. zł

REKLAMA

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji programu stypendialnego BONA FIDE, który organizuje Fundacja ORLEN – Dar Serca. Studenci z Polski, którzy studiują Polscy studenci, zdobywający wykształcenie na zagranicznych uczelniach, mogą zdobyć dofinansowanie o wartości nawet 150 tys. zł.

O stypendium, podobnie jak w poprzedniej edycji, mogą ubiegać się polscy studenci studiów II lub III stopnia, którzy kształcą się na jednej z 50 zagranicznych szkół wyższych ujętych w Akademickim Rankingu Uniwersytetów Świata (tzw. Lista szanghajska). Warunkiem otrzymania dofinansowania jest zobowiązanie do podjęcia pracy w Polsce, w sektorze administracji publicznej. Wnioski można składać do 29 lipca br.

– Inwestujemy w rozwój młodych ludzi, studentów, również tych, którzy zdobywają wiedzę na zagranicznych uczelniach – powiedziała Katarzyna Różycka, Prezes Fundacji ORLEN – DAR SERCA. – Liczymy, że nabyte umiejętności wykorzystają z sukcesem w Polsce i przyczynią się do rozwoju krajowej gospodarki. W ramach programu Bona Fide oferujemy szereg możliwości, jak praca nad interdyscyplinarnymi projektami, konsultację pomysłów ze światowej rangi specjalistami i możliwość wymiany doświadczeń w środowisku międzynarodowym – wyjaśniła Katarzyna Różycka.

W pierwszym etapie kwalifikacji do programu kandydaci wypełniają i przesyłają komplet dokumentów. Następnie z osobami zakwalifikowanymi do drugiego etapu przeprowadzone zostaną rozmowy indywidualne. To właśnie one zadecydują, kto zostanie stypendystą programu.Celem programu BONA FIDE (łac. w dobrej wierze) jest objęcie mecenatu nad rozwojem osób, które w przyszłości mogą swoją wiedzę i doświadczenie na zagranicznych uczelniach wykorzystać do budowania siły krajowej gospodarki. W pierwszej edycji programu BONA FIDE przyznano sześć grantów na łączną kwotę ponad 700 tys. zł

W tym roku partnerami programu zostały również 4 fundacje korporacyjne – Fundacja Lotto, Fundacja BKG im. J.K. Steczkowskiego, Fundacja Energa oraz Fundacja ORLEN – DAR SERCA.

Regulamin, formularz wniosku programu stypendialnego oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie Fundacji ORLEN DAR – SERCA.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU