Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli rok akademicki

REKLAMA

We wtorek odbyła się uroczysta, dwunasta inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Studentom ze stowarzyszenia zapału i chęci do nauki nie brakuje.

W inauguracji roku akademickiego, która odbyła się w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, wzięli udział studenci, sympatycy i przyjaciele stowarzyszenia, a także prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski.

PowiązaneTematy

– Dziękuję wam za doskonałą współpracę – powiedział prezydent Płocka podczas inauguracji. – Jesteście wyjątkową organizacją. Tytuł „Godni Naśladowania”, który niedawno otrzymaliście, jest uhonorowaniem waszej codziennej obecności w życiu naszego miasta. Wasza obecność w Płockiej Radzie Seniorów jest dla pozostałych organizacji wzorem tego, jak działać na rzecz innych. Życzę każdemu tyle siły i energii, ile mają studenci Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku – dodał.

Przypomnijmy: Uniwersytet Trzeciego Wieku istnieje od 2002 roku. Studenci uczestniczą m.in. w wykładach na tematy popularno-naukowe, uczą się języków obcych, pracują w sekcjach zainteresowań, biorą udział w spotkaniach integracyjnych, jeżdżą na wycieczki, śpiewają w chórze, tańczą. W ostatnim czasie stowarzyszenie zorganizowało np. konferencję poświęconą aktywności osób starszych, włączyło się w prace Płockiej Rady Seniorów oraz, jako organizacja pozarządowa, otrzymało tytuł „Godni Naśladowania”.