REKLAMA

Studenci Politechniki Warszawskiej ponownie w ORLEN Laboratorium [FILM]

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA

Po raz kolejny ORLEN Laboratorium i Politechnika Warszawska Filia w Płocku podpisały porozumienie, na mocy którego studenci uczelni będą mogli odbyć praktyki w spółce Grupy ORLEN. W jakim celu podpisywany jest dokument i jakie korzyści mają obydwie strony z tej współpracy?

Porozumienie o współpracy pomiędzy ORLEN Laboratorium a Politechniką Warszawską, Filią Płocku zostało podpisane 20 kwietnia br. Na czym polega współpraca spółki z Grupy ORLEN z uczelnią?

– ORLEN Laboratorium już od wielu lat współpracuje z Politechniką Warszawską Filia w Płocku – mówi Marek Witkowski, Prezes Zarządu ORLEN Laboratorium. – Początkową ideą porozumienia była wola współpracy w zakresie wykorzystania potencjału badawczego płockiej filii Politechniki Warszawskiej oraz potencjału sprzętowego i doświadczenia naszej spółki – tłumaczy.

Rozszerzenie porozumienia zakłada kooperację o charakterze naukowo-badawczym i eksperckim, szczególnie w obszarach ekonomii, budownictwa, inżynierii środowiska czy też mechaniki i budowy maszyn, a także technologii chemicznej.

Głównym celem porozumienia jest umożliwienie studentom Politechniki Warszawskiej, zwłaszcza kierunków chemicznych, ale nie tylko, odbycia praktyk w najnowocześniejszym laboratorium w regionie.

Jakie wnioski wypływają z dotychczasowej współpracy? – Współpraca umożliwia przekazanie studentom unikalnej wiedzy i doświadczenia praktycznego oraz daje szansę na pracę w Grupie ORLEN, a także rozwój zawodowy – tłumaczy prezes Marek Witkowski.

Marek Witkowski, Prezes ORLEN Laboratorium

Na przestrzeni ostatnich lat, ORLEN Laboratorium wspierało studentów głównie w projektach, podsumowujących kolejne etapy nauki akademickiej.

– Przeważnie współpracowaliśmy przy pracach inżynierskich i magisterskich. Kilka tych prac brało udział w różnego rodzaju konkursach, gdzie uzyskały wysokie wyróżnienia i nagrody. Niektóre z nich doczekały nawet publikacji w krajowych pismach i wystąpień na konferencjach branżowych – wymienia prezes ORLEN Laboratorium.Wspierane przez spółkę obszary prac to ropa naftowa, paliwa płynne, węglowodory aromatyczne, badania asfaltów i inne.

– Jestem zadowolony, że praktyki w ORLEN Laboratorium cieszą się dużym zainteresowaniem – przyznaje Marek Witkowski. – Praktyki w prestiżowej i rozpoznawalnej firmie na rynku płockim i nie tylko, to doskonałe doświadczenie dla młodego człowieka. Dzięki temu, studenci aplikują na praktyki oraz piszą prace dyplomowe, realizowane w ORLEN Laboratorium – dodaje prezes spółki.

Warto podkreślić, że prace studentów biorą udział w corocznym konkursie pod patronatem prezesa ORLEN Laboratorium na najlepszą pracę dyplomową.

– Każdy student to nieocenione źródło pozyskiwania informacji na temat wartości, jakimi kierują się młodzi ludzie. Ma to bardzo istotne znaczenie dla nas, jakich ewentualnie zmian dokonywać w naszej firmie, aby była ona postrzegana jako atrakcyjna i dająca duże możliwości rozwoju dla przyszłych potencjalnych pracowników – tłumaczy Marek Witkowski.

ORLEN Laboratorium podczas procesu rekrutacji pracowników, w pierwszej kolejności bierze pod uwagę m.in. praktyczną wiedzę, a właśnie taką wiedzą zdobywa się na praktykach studenckich.

fot. ORLEN Laboratorium

Porozumienie podpisali: ze strony ORLEN Laboratorium Marek Witkowski – Prezes Zarządu i Piotr Szpakowicz – Członek Zarządu, natomiast Politechnikę Warszawską Filię w Płocku reprezentował Prorektor prof. Janusz Zieliński.

Porozumienie obowiązuje od dnia podpisania.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU