Strzelali w ORLEN Południe

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W najnowszym wydaniu Studio Grupa ORLEN zobaczymy dlaczego zebrała się kadra zarządzająca Grupy ORLEN, przypomnimy sobie, jak wyglądała Verva Street Racing w Płocku, wyjaśnimy też kto strzelał w ORLEN Południe i dlaczego. 

Spotkanie kadry zarządzającej Grupy ORLEN

W poniedziałek, 16 października, w Warszawie doszło do spotkania najważniejszych osób z kadry zarządzającej Grupy PKN ORLEN oraz spółek Grupy Kapitałowej. W programie spotkania TOP100 były wystąpienia członków zarządu ORLEN-u, którzy odpowiadali na pytania menedżerów, nie zabrakło także wykładu zagranicznego gościa.

TOP100 to cykliczne spotkania kadry Grupy ORLEN, służące dyskusji na temat realizacji strategii oraz wizji i przyszłości koncernu. To także możliwość wymiany wiedz i doświadczenia da uczestniczących w TOP100 członków zarządu i kadry menedżerskiej spółek grupy kapitałowej.

Tegoroczne spotkanie otworzył Prezes Zarządu PKN ORLEN Wojciech Jasiński, który mówił o synergii w podejściu do wyzwań organizacyjnych. Wśród zagadnień poruszonych przez prezesa ważne miejsce zajęła kultura organizacyjna, budowanie zaangażowania, innowacyjność oraz rozwój poszczególnych segmentów koncernu.

Wiceprezes Zarządu PKN ORLEN Mirosław Kochalski skupił się na aspektach twardych oraz miękkich. Pokazał obecny poziom realizacji strategii i osiągnięte wyniki. Podkreślił również wagę przywództwa oraz rozwoju pracowników.

Verva Street Racing w Płocku
Na to święto fani motoryzacji czekali od dawna. Po raz pierwszy w Płocku odbyła się impreza, która dzięki emocjom na najwyższym poziomie oraz fantastycznemu, motoryzacyjnemu show, jakiego nie ma nigdzie indziej, przyciągnęła na stadion płockiej Wisły i jego okolice całe rodziny, w sumie ponad 32 tys. osób.
Fani sportów motorowych mogli podziwiać drifterskie poślizgi na przeznaczonym do tego torze, nie zabrakło też popisów kaskaderskich i akrobacji amatorów jednośladów. W jednym miejscu można było podziwiać najdroższe, najszybsze i najnowocześniejsze supersamochody oraz zabytkowe perełki polskiej i światowej motoryzacji, w sumie ponad 350 pojazdów.

XIV Forum Ekologiczne
W Toruniu odbyło się XIV Forum Ekologiczne branży chemicznej. PKN ORLEN został uhonorowany za jubileusz 20-lecia obecności w programie “Odpowiedzialność i Troska”. Statuetkę w imieniu zarządu odebrała Maria Sosnowska, członek zarządu ds. inwestycji i zakupów.

Płockie Targi Aktywności Zawodowej
12 października br. w ORLEN Arenie odbyły się Płockie Targi Aktywności Zawodowej. Była to XXII edycja, która zgromadziła 70 wystawców – urzędy, instytucje i niemal wszystkie największe płockie firmy, wśród nich spółki z Grupy ORLEN. Obok PKN ORLEN, swoje oferty pracy zaprezentowały spółki ORLEN Ochrona, ORLEN Koltrans, ORLEN Serwis i ORLEN Centrum Edukacji.
Wśród zainteresowanych karierą w Orlenie nie zabrakło uczniów i studentów, rozglądających się za pierwszym doświadczeniem zawodowym. Najczęściej padały pytania o ofertę edukacyjną, a także programy praktyki i staży.

Pomoc dla hospicjów
Fundacja ORLEN – Dar Serca zachęca pracowników do zgłaszania hospicjów, potrzebujących wsparcia w drugiej edycji programu. Wnioski o pomoc dla placówek z całego kraju mogą składać pracownicy PKN ORLEN oraz czterech spółek z grupy kapitałowej: ANWIL SA, ORLEN Południe SA, ORLEN Centrum Serwisowe Sp. z o.o. i ORLEN Koltrans.

Weź udział w Rajdzie Dakar!
Dla wszystkich fanów sportowych emocji, na stacjach ORLEN wystartowała nowa promocja z pulą ponad 2,5 mln atrakcyjnych nagród. Uczestnicy akcji, którzy wylosują szczęśliwe zdrapki, zobaczą największy i najtrudniejszy rajd na świecie – Rajd Dakar. Pozytywnych wrażeń dostarczą również pozostałe nagrody, przygotowane specjalnie dla sympatyków czterech kółek. Otrzymanie zdrapki będzie możliwe dla wszystkich, którzy wymienią ją za 200 pkt. Vitay lub dokonają zakupu dowolnej ilości paliwa oraz zakupu w sklepie Stop Cafe za minimum 5 zł, z użyciem karty Vitay. Oferta jest dostępna także dla pracowników Grupy ORLEN.

Ćwiczenia obronne w Trzebini
“Prowadzenie ochrony obiektu szczególnie ważnego dla bezpieczeństwa i obronności państwa przez zmilitaryzowany oddział ochrony formowany na bazie spółki ORLEN Południe SA w Trzebini” – tak brzmiała oficjalna nazwa przeprowadzonych ćwiczeń. Powołanie na nie dostali żołnierze rezerwy, mający przydział mobilizacyjny do zmilitaryzowanego oddziału ochrony zakładu. Żołnierzom towarzyszyli eksperci, reprezentujący administrację publiczną, a także przedsiębiorcy, realizujący zadania na rzecz obronności państwa.

Meldunek o gotowości do rozpoczęcia ćwiczeń od dowódcy zmilitaryzowanego oddziału ochrony odebrał Jerzy Brniak, prezes spółki ORLEN Południe. Ciekawostką w ramach panelu szkoleniowego dla obserwatorów i gości był pokaz systemu antydronowego Safe Sky, opartego w całości na polskiej technologii i myśli technicznej.

System ten składa się z dwóch części – wykrywającej drony oraz neutralizującej poprzez zagłuszanie sygnału pomiędzy dronem a operatorem.

Uczestnicy mieli też okazję przetestować mobilną strzelnicę kontenerową polskiej produkcji oraz wzięli udział w prezentacji systemu symulacyjnego planowania operacyjnego. Żołnierze rezerwy przeszli także szkolenie w zakresie stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz techniki interwencji, realizowane przez miejscową policję, a także szkolenie praktyczne na terenie zakładu.

Podzielą się wiedzą z innymi
Biuro Techniki oraz Biuro Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN ORLEN realizują ideę kształcenia przyszłej kadry inżynierskiej oraz zacieśnienia współpracy z uczelniami wyższymi. Efektem jest pilotażowy projekt serii wykładów eksperckich na Politechnice Warszawskiej Filia w Płocku.

– Wszystkie osoby, które będą uczestniczyły jako wykładowcy w tych zajęciach, są to osoby, które same zgłosiły się do projektu – mówi Dariusz Loska, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. – Są to osoby, które mają dużą wiedzę ekspercką, wybrały sobie i przygotowały materiał – wyjaśnia.

W projekt zaangażowany jest 16-osobowy zespół ekspercki Biura Techniki oraz Biura BHP, którzy przeprowadzą ponad 30 wykładów.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji