Struzik: Swoją przyszłą kadencję dedykuję mojemu synowi [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Śniadaniem zakończyło swoją kampanię Polskie Stronnictwo Ludowe. Podczas piątkowej konferencji prasowej podsumowano pracę PSL-u w Płocku i na Mazowszu. Podczas spotkania z mediami obecny był też marszałek Mazowsza, Adam Struzik. Przewodniczący zarządu województwa mazowieckiego zdementował plotki, dotyczące jego politycznej emerytury. Zadedykował też swoją przyszłą kadencję swojemu niedawno zmarłemu synowi, Jakubowi.

Podczas piątkowej konferencji prasowej ogłoszono koniec kampanii wyborczej PSL-u, a zarazem podsumowanie działań, poczynionych w jej ramach. – Spotkaliśmy się tu, by podziękować mediom oraz mojemu sztabowi wyborczemu – powiedział Piotr Zgorzelski, kandydat PSL na fotel prezydenta Płocka. – Nieocenioną pomoc otrzymałem też w osobie marszałka Struzika. To razem z nim walczyliśmy z niesprawiedliwym janosikowym – dodał.

Poseł Zgorzelski podsumował również swoje działania podczas kampanii. – Oceniam ją bardzo dobrze. Była skuteczna i kulturalna – mówił podczas piątkowego śniadania prasowego. – Jej finał i skuteczność ocenimy w najbliższą niedzielę – kontynuował. Zdaniem Zgorzelskiego, żaden sondaż nie może być traktowany w stu procentach poważnie. Poseł liczy na co najmniej cztery mandaty i drugą turę. Z kim chce się zmierzyć? Tego nie chciał zdradzić. – Jesteśmy poukładaną partią i nawet jeśli okaże się, że przegraliśmy wybory prezydenckie, to będziemy wspierać kandydata zgodnie z sygnałem z góry – stwierdził Piotr Zgorzelski.

Kandydat PSL na fotel prezydenta podziękował też marszałkowi Struzikowi, który pomimo tragedii osobistej zdecydował się wziąć udział w konferencji. – Cieszę się, że udało nam się wyciągnąć marszałka z domu, pomimo tak szczególnej sytuacji – powiedział Zgorzelski, oddając głos marszałkowi Mazowsza.

Adam Struzik przyznał, że jego udział w piątkowym spotkaniu nie jest prosty – myślami jest bowiem przy cierpiącej żonie. Postanowił jednak skorzystać z zaproszenia, by zdementować plotki, które szerzą się na jego temat. – Usłyszałem, że przypisuje się mi koniec mojej politycznej kariery – rozpoczął Struzik. – Ponoć wycofuję się z kampanii i pracy. Otóż nie. Wycofałem się z życia publicznego na tydzień z oczywistych powodów – stwierdził marszałek Mazowsza.

– Nie wycofuję się z życia politycznego. Swoją ewentualną przyszłą kadencję dedykuję mojemu synowi – Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego

Szef zarządu województwa, wyraźnie wzruszony, zadedykował swoją przyszłą kadencję swojemu zmarłemu synowi. Zapewnił też, że jest przekonany o sile PSL-u, licząc na sukces z poprzednich wyborów. – Mamy dobre listy i świetnych kandydatów. Nie wystawiliśmy jedynie swojego przedstawiciela na miejsce prezydenta Warszawy, lecz tam zadeklarowaliśmy współpracę z kandydatką PO – powiedział Adam Struzik.

Jak zdradził marszałek Struzik, kolejnym celem PSL-u, po janosikowym, będzie batalia z niesprawiedliwym podziałem środków przez NFZ, które – zdaniem Struzika – spokojnie można nazywać „janosikowym bis”. – Ministerstwo źle dzieli środki ze służby zdrowia, przez co znowu dzielimy się przychodami – przypominał podczas spotkania z dziennikarzami. – W efekcie, przychodnie w Płocku tracą pieniądze i popadają w długi. Z tego tytułu tracimy jeszcze więcej niż z samego janosikowego – dodał. Zdaniem Struzika, gdyby nie oba zobowiązania, Mazowsze nie miałoby dziś ani złotówki długu.

Podczas piątkowej konferencji obecny był też starosta płocki. Zdaniem Michała Boszko, marszałek Mazowsza to jeden z najlepszych gospodarzy w Unii Europejskiej. Piotr Zgorzelski z kolei to osoba energiczna i profesjonalna – taka, której Płocku w dzisiejszych czasach potrzeba. – Patrząc na niektóre listy i kandydatów widzę, że niektórym osobom brakuje doświadczenia do zarządzania miastem. My takiego problemu nie mamy – dodał. Starosta złożył też najszczersze kondolencje marszałkowi.

Adam Struzik przekonywał, że głównym celem PSL-u jest wyrównywanie standardów życia wszystkich mieszkańców Mazowsza i Polski. – Nie może być, aż tak wielkiej różnicy w zarobkach między Warszawą a miastami mniejszymi – stwierdził. – Będziemy z tym walczyć, tworząc nowe miejsca pracy – dodał.

W śniadaniu prasowym wzięli też udział kandydaci do rady miasta Płocka. Obecni byli m.in. Krzysztof Wiśniewski, Michał Sosnowski, Michał Twardy oraz Tomasz Kominek, który także dziękował za zakończoną dziś kampanię. – To była dobra i pokorna kampania – stwierdził Kominek w rozmowie z nami. – Dziękuję za tyle osób, które bezinteresownie pomagały mi w jej przeprowadzeniu. Współpracuję z wieloma ludźmi i przedstawicielami różnych stowarzyszeń. Ich pomoc była nieoceniona. Nasza lista jest niezwykle szeroka. Tworzą ją społecznicy, radni osiedli i reprezentanci środowisk sportowych. To też jedna z najbardziej odmłodzonych list spośród wszystkich – zaznaczył.

Zobaczcie materiał wideo z piątkowego śniadania prasowego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji