REKLAMA

Strefy Płatnego Parkowania w Płocku na razie nie będzie. Powód? Niesolidność

REKLAMA

Jak poinformowała Komunikacja Miejska w Płocku, która realizuje wprowadzenie Strefy Płatnego Parkowania, płatne parkowanie w naszym mieście nie zacznie funkcjonować w najbliższy poniedziałek, 1 sierpnia.

Jak czytamy w komunikacie, powodem takiej sytuacji jest niesolidność firmy Projekt Parking, która najpóźniej do końca rozpoczynającego się właśnie weekendu miała zamontować na ulicach Płocka 45 parkomatów.

PowiązaneTematy

– O tym, że Projekt Parking nie jest w stanie wywiązać się z kontraktu, firma przyznała się Komunikacji Miejskiej dopiero w piątek popołudniu – tłumaczy Hubert Woźniak z zespołu ds. kontaktów z mediami płockiego ratusza. – Biorąc pod uwagę fakt niesolidności tego kontrahenta, nie mogę podać daty ustawienia urządzeń, czasu ich testowania oraz ostatecznego terminu uruchomienia SPP. Dodam, że firma Projekt Parking jest już po umownym terminie zrealizowania kontraktu na dostarczenie parkomatów i KM nalicza jej kary w wysokości 10 tys. zł dziennie – wyjaśnia, dodając, że pod każdym innym względem – oznakowania czy uruchomienia Biura, SPP została już przygotowana.

Mieszkańcy, którzy już wykupili abonamenty, nie stracą pieniędzy, ponieważ będą one miały przedłużony termin ważności. W tej sytuacji jednak, parking Agencji Rewitalizacji Starówki na Starym Rynku (przy którym dziś stanął parkomat) pozostanie bezpłatny do czasu uruchomienia całej SPP.