Strefa kibica na Euro? Ratusz: Nie planujemy

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za niespełna miesiąc zaczną się Mistrzostwa Europy w piłkę nożną. Cztery lata temu płocczanie tłumnie oglądali kolejne spotkania w strefie kibica zorganizowanej przed Teatrem Dramatycznym. 

Wśród 24 reprezentacji, rywalizujących o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu, znaleźli się również Polacy. Niestety, tym razem miasto nie planuje utworzenia strefy kibica dla mieszkańców.

– Urząd Miasta Płocka nie planuje utworzenia strefy kibica w Płocku w czasie Mistrzostw Europy. W tej sprawie nie było także zainteresowania ze strony firm zewnętrznych – lakonicznie odpowiadają urzędnicy.

Fot. Marcin Szadkowski

Fot. Marcin Szadkowski

Być może brak zainteresowania organizacją strefy wynika z informacji, którą kilka dni temu podał Polsat. Okazuje się, że aby obejrzeć wszystkie mecze EURO 2016, trzeba będzie zapłacić. Szacunkowo mówi się o kwocie ok. 100 zł, za którą to cenę otrzymamy dostęp do specjalnych kanałów Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3. Operator w otwartym kanale pokaże 24 spotkania. Sublicencję na niektóre mecze kupiło także TVP.

Należy pamiętać, że znaczna część kosztów organizacji strefy to prawa do transmisji. Strefy kibica nie utworzą też o wiele większe miasta, jak np. Poznań czy Gdańsk. Poznańscy urzędnicy przyznali, że za same prawa do transmisji meczów w strefie kibica trzeba zapłacić 300 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty infrastruktury i zatrudnienia ludzi.

Być może jednak prywatne firmy zdecydują się na wykupienie dostępu do kanałów sportowych Polsatu dla swoich klientów.

Podziel się:

1 komentarz

  1. “Poznańscy urzędnicy przyznali, że za same prawa do transmisji meczów w strefie kibica trzeba zapłacić 300 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty infrastruktury i zatrudnienia ludzi.” – dobrze że to dodaliście. O ile na początku byłem zły, teraz dla mnie to ma sens. Można zorganizować strefę kibica i niech to kosztuje nawet 15 tys. zł. Miasto na to stać, ale 300 tys. za same prawa do transmisji? Niech Polsat poszuka naiwnego gdzieś indziej. To cena z kosmosu i godzenie się na to, to parodia. Podejrzewam że bardziej byłbym zły gdyby jednak miasto zapłaciło taki haracz. Racja?

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji