Strażnicy miejscy skontrolują płockie cmentarze

REKLAMA

Jak podaje straż miejska, rejonowi rozpoczęli kontrolę płockich cmentarzy i terenów do nich przyległych. Municypalni przeprowadzą rozmowy z zarządcami cmentarzy i przypomną o obowiązku częstszego wywożenia śmieci.

Głównymi celami przeprowadzonych przez strażników miejskich działań będzie zapewnienie bezpieczeństwa osobom odpowiedzialnym za groby. – Prowadzone przez rejonowych straży miejskiej kontrole mają również na celu wyeliminowanie kradzieży ozdobnych zniczy, stroików i wiązanek – powiedziała Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa straży miejskiej. – Namawiamy do oznakowania donic ze świeżymi kwiatami oraz dużych zniczy, co z pewnością zniechęci złodzieja do ich kradzieży. Zwrócimy też uwagę na nieprawidłowe parkowanie pojazdów w pobliżu cmentarzy – dodaje.

PowiązaneTematy

Ponadto, municypalni przypominają osobom sprzątającym groby, aby nie zostawiali na wierzchu torebek z dokumentami i pieniędzmi.

Do kontroli cmentarzy, także późnym popołudniem i nocą, włączą się również strażnicy z Referatu Interwencyjno-Patrolowego. – Tylko systematyczne kontrole mogą ograniczyć kradzieże, a potem nielegalny handel stroikami, zniczami i innymi artykułami związanymi z dniem Świąt Wielkanocnych – stwierdziła Głowacka.