ADVERTISEMENT

Straż Miejska w Płocku będzie współpracowała z kontrolerami w autobusach

ADVERTISEMENT

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Płocku mają dołączyć do kontrolerów Komunikacji Miejskiej w Płocku i dbać o porządek podczas sprawdzania biletów i na przystankach autobusowych.

Płocka straż miejska będzie pilnowała porządku w autobusach podczas kontroli biletów. Strażnicy będą asystować kontrolerom zarówno na liniach dziennych, jak i nocnych.

– Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo, nie tylko w samych pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na przystankach. Nie ma tu mowy o żadnej ochronie, każdy robi swoje. Patrole straży miejskiej po prostu dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a ich obecność ma charakter prewencyjny – powiedziała st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Kontrolerzy oraz kierowcy autobusów będą również mieć szybką możliwość powiadomienia dyżurnego straży miejskiej. Dzięki temu, gdy dojdzie do jakiegoś incydentu, mundurowi będą mogli szybciej zareagować.

PowiązaneTematy

– Płocka Straż Miejska od dawna współpracuje z Komunikacją Miejską. Jednym z naszych wspólnych pomysłów jest na przykład SMS interwencyjny – 661 00 986. Pasażerowie mogą dyskretnie powiadomić strażników o zagrożeniu czy przypadkach łamania prawa w autobusach komunikacji miejskiej – zaznacza rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Z kolei w ramach Akademii Młodego Pasażera, Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej prowadzi z Komunikacją Miejską projekt pod nazwą „Lekcja w zajezdni”. Akademia Młodego Pasażera to projekt skierowany do najmłodszych pasażerów. Jest to działanie na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego. Celem projektu jest kształtowanie pozytywnego zachowania i przekazywanie zasad podróżowania autobusem.