REKLAMA

Straż Miejska w Płocku będzie współpracowała z kontrolerami w autobusach

REKLAMA

Funkcjonariusze Straży Miejskiej w Płocku mają dołączyć do kontrolerów Komunikacji Miejskiej w Płocku i dbać o porządek podczas sprawdzania biletów i na przystankach autobusowych.

Płocka straż miejska będzie pilnowała porządku w autobusach podczas kontroli biletów. Strażnicy będą asystować kontrolerom zarówno na liniach dziennych, jak i nocnych.

– Wspólne działania mają zapobiec ewentualnym atakom na kontrolerów, a jednocześnie obecność funkcjonariuszy w naturalny sposób zwiększy bezpieczeństwo, nie tylko w samych pojazdach komunikacji miejskiej, ale także na przystankach. Nie ma tu mowy o żadnej ochronie, każdy robi swoje. Patrole straży miejskiej po prostu dbają o bezpieczeństwo pasażerów, a ich obecność ma charakter prewencyjny – powiedziała st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Kontrolerzy oraz kierowcy autobusów będą również mieć szybką możliwość powiadomienia dyżurnego straży miejskiej. Dzięki temu, gdy dojdzie do jakiegoś incydentu, mundurowi będą mogli szybciej zareagować.– Płocka Straż Miejska od dawna współpracuje z Komunikacją Miejską. Jednym z naszych wspólnych pomysłów jest na przykład SMS interwencyjny – 661 00 986. Pasażerowie mogą dyskretnie powiadomić strażników o zagrożeniu czy przypadkach łamania prawa w autobusach komunikacji miejskiej – zaznacza rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Z kolei w ramach Akademii Młodego Pasażera, Zespół Profilaktyki Straży Miejskiej prowadzi z Komunikacją Miejską projekt pod nazwą „Lekcja w zajezdni”. Akademia Młodego Pasażera to projekt skierowany do najmłodszych pasażerów. Jest to działanie na rzecz edukacji dzieci w zakresie bezpiecznego korzystania ze środków transportu publicznego. Celem projektu jest kształtowanie pozytywnego zachowania i przekazywanie zasad podróżowania autobusem.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Baron says:

  To po co płacić kontrolerom? Przecież SM sama może ogarnąć spr. biletów.

 2. Michal says:

  Ludzie mogli by się nauczyć jeszcze stać w kolejce do autobusu tak jak to się robi w uk a nie jak bydło pchać się do zagrody.

 3. Straz smiec says:

  Straz miejska to ***

  * Komentarz został wyedytowany przez redakcję w związku z obraźliwym zwrotem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU