REKLAMA

Straż miejska podsumowuje ferie. Przeprowadzono ponad 400 kontroli

REKLAMA

Tegoroczne ferie zimowe dobiegły końca. Przez dwa tygodnie strażnicy miejscy dbali o bezpieczeństwo najmłodszych. Teraz podsumowują swoją akcję pod nazwą „Bezpieczne Ferie 2014”, w trakcie której municypalni przeprowadzili ponad 400 kontroli.

Jak podaje płocka straż miejska, od 15 lutego do 2 marca strażnicy przeprowadzili kontrole 374 miejsc zagrożonych. – Były to przypadki związane w większości z zakłócaniem porządku i spokoju publicznego przez młodzież w rejonie bloków – podaje Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa straży miejskiej w Płocku.

Strażnicy zabezpieczali też rejony imprez przeprowadzanych przez MZOS, a więc lodowiska miejskie i baseny. Patrole miały miejsce także na liniach komunikacji miejskiej. – Przeprowadzono 153 kontrole na liniach komunikacji miejskiej oraz linii nocnej N-1, będącej środkiem transportu młodzieży, powracającej z imprez – powiedziała Głowacka.Municypalni przeprowadzili też działania profilaktyczne wraz z policją. W ramach programu „Bezpieczne ferie 2014” wraz z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, funkcjonariusze chcieli zwrócić uwagę sprzedawców na problem sprzedaży alkoholu nieletnim. – Uczulaliśmy na to, że dorosły wygląd nie oznacza pełnoletności – powiedziała rzeczniczka płockich strażników. – Informowaliśmy sprzedawców, jakie sankcje grożą za sprzedaż alkoholu nieletnim – dodała. W czasie kontroli zwracano również uwagę na zagrożenia, wynikające z zakłócania ładu i porządku publicznego w miejscach przebywania młodzieży.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU