REKLAMA

Straż miejska informuje: zainteresowanie alkomatem rośnie

REKLAMA

Jak podaje płocka straż miejska, w ciągu siedmiu dni nowego, 2014 roku, z darmowego badania alkomatem skorzystało 91 osób. – To rekord – informują municypalni. – W nowym roku z alkomatu skorzystało 60 osób. Rok temu było to zaledwie 28 osób.

Od 9 czerwca 2011 roku w siedzibie straży miejskiej przy ul. Otolińskiej można nieodpłatnie zbadać zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W nowym roku z takiego badania skorzystało 91 osób. – W głównej mierze przeważały wyniki negatywne, zdarzyło się również, że u jednego z mężczyzn urządzenie wykazało 1,84 promila – poinformowała Jolanta Głowacka, rzeczniczka prasowa płockiej straży miejskiej. Oprócz osób zameldowanych w Płocku, z badania w pierwszych dniach nowego roku skorzystali także mieszkańcy Warszawy, Torunia, Gostynina, Drobina, Maszewa Dużego, Lizyny, Ściółkowa, Małej Wsi czy Woli Brwińskiej.

W sumie w 2013 roku z alkomatu skorzystały 842 osoby, z czego 634 to płocczanie. – U blisko 171 osób wynik był pozytywny – powiedziała Głowacka. – Warto zauważyć, iż w ciągu ubiegłego roku z takiego badania skorzystało również 37 pań. U rekordzisty urządzenie wskazało 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odnotowujemy tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie poddaniu się badaniu alkomatem w siedzibie straży miejskiej – dodaje.Zgodnie z polskim prawem kierowca, u którego wykryto w wydychanym powietrzu więcej niż 0,5 promila alkoholu, popełnia przestępstwo. Straż miejska uspokaja, iż wynik badania alkomatem to wiedza tylko dla kierowcy, bowiem dyżurny nie wydaje żadnych zaświadczeń.

Straż miejska przypomina, że osoba, która chce się zbadać powinna zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej z dokumentem tożsamości.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU