STOP zabijaniu niewinnych stworzeń!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– (…) Zwierzęta futerkowe nie są kołnierzami, czapkami czy dodatkami do strojów, tylko cudownymi żywymi istotami, naszymi przyjaciółmi i jeśli można się ogrzać, to wyłącznie ich miłością i oddaniem – czytamy na facebokowym profilu Fundacji ZOA.

Jest to wypowiedź, związana z kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Fundację ZOA w naszym mieście. Tym razem będzie ono przebiegało pod hasłem „Antyfutro – protest przeciwko wykorzystywaniu zwierząt na futra”. Spotkanie przedstawicieli fundacji oraz osób, które chcą zaprotestować przeciwko uśmiercaniu zwierząt futerkowych, odbędzie się w sobotę, 22 listopada o godzinie 12 przed urzędem miasta Płocka na Starym Mieście. Z tego też miejsca rozpocznie się przemarsz do Galerii Mosty.

W pochodzie na rzecz ochrony życia zwierząt futerkowych może wziąć udział każdy mieszkaniec Płocka i nie tylko. Aby podkreślić problem, organizatorzy przygotowali transparenty oraz ulotki, które będą rozdawane podczas demonstracji i przemarszu ulicami miasta. Następną częścią programu będzie wegański poczęstunek w Galerii Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, mieszczącej się w Galerii Mosty przy ulicy Tysiąclecia.

Fundacja na wydarzenie zaprasza wszystkich mieszkańców, zachęca również do tego, żeby przy okazji zabrać swoje zwierzaki, aby podkreślić znaczenie tych niewinnych istot w naszym życiu. Pokazać, że króliki, fretki czy szynszyle to cudowni przyjaciele człowieka, wdzięczni i oddani. – Czym jest futro? Własnością zwierzęcia i nikogo więcej. Uzurpowanie sobie prawa do posiadania integralnej części istoty czującej, jest po prostu okrucieństwem i wynaturzeniem ze strony człowieka – czytamy w dalszej części zaproszenia od Fundacji ZOA.

Petronews jest patronem medialnym wydarzenia.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji