Przez trzy dni będziemy oddawać hołd męstwu i bohaterstwu ludzi, którzy walczyli za wolność kraju i naszego miasta. 15 sierpnia rozpoczną się obchody Dnia Wojska Polskiego, 100. rocznicy wybuchu I wojny światowej oraz 94. rocznicy obrony Płocka przed bolszewikami w wojnie 1920 roku

15 sierpnia o godzinie 9.30 na placu Obrońców Warszawy odbędzie się zbiórka pocztów sztandarowych oraz złożenie kwiatów przy pomnikach Józefa Piłsudskiego oraz Władysława Broniewskiego z okazji Dnia Wojska Polskiego. Później wszyscy zainteresowani przejdą do Katedry, gdzie będzie miała miejsce msza święta. Przypomnijmy, że 15 dzień sierpnia to także święto kościelne na cześć Wniebowzięcia Maryi Panny i Matki Boskiej Zielnej. Po mszy, około godziny 11, nastąpi złożenie kwiatów na tzw. “bratniej” ziemi przy katedrze, po czym uroczystości przeniosą się w okolice Płyty Nieznanego Żołnierza.

17 sierpnia na capstrzyku przy kopcu harcerzy (ulica Targowa) o godz. 20 rozpoczną się dwudniowe obchody. Dzień później, 18 sierpnia, poczty sztandarowe zbierają się o godzinie 6.30 na Cmentarzu Garnizonowym przy Norbertańskiej. O godz. 10 płoccy harcerze odwiedzą miejsca pamięci narodowej, związanej z 1920 rokiem, by złożyć tam kwiaty. Od godziny 17 odbędą się modlitwy, apele i przemówienia na cześć walczących. Wszystko zakończy się koncertem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, to z kolei o godzinie 18 w amfiteatrze.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Warto Przeczytać

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji