Stłuczka z wozem policyjnym. Jechał na sygnale

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Nieczęsto się zdarza, żeby w kolizji na ulicach Płocka brał udział samochód policyjny. W sobotę doszło do takiego zdarzenia, o którym dowiedzieliśmy się z różnych źródeł, od kilku czytelników. Kto w tym przypadku zawinił?

Zdjęcia z tej kolizji otrzymaliśmy od czterech czytelników (to rekord, ale liczymy, że wkrótce go pobijecie – tradycyjnie dla najaktywniejszych reporterów przygotujemy upominki).

Sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulicy Tysiąclecia z Przemysłową. Według relacji naszych czytelników, trzy oznakowane radiowozy na sygnale jechały ul. Tysiąclecia, od strony ul. Mickiewicza w kierunku skrzyżowania z ul. Łukasiewicza. Po przejechaniu dwóch aut, ze strony ul. Przemysłowej na skrzyżowanie wjechała skoda i… uderzyła wprost w jadący radiowóz.

Kierowca skody miał, co prawda, zielone światło, jednak samochód policyjny był wyraźnie oznaczony i jechał na sygnale. Przypomnijmy, że radiowóz należy do pojazdów uprzywilejowanych, a kiedy używa sygnałów świetlnych, uczestnik ruchu i każda inna osoba, znajdująca się na drodze, muszą ułatwić jego przejazd, w szczególności przez niezwłoczne usunięcie się z jego drogi, a w razie potrzeby – zatrzymanie się.

AKTUALIZACJA
Z informacji, które uzyskaliśmy od rzecznika policji wynika, że w tym wypadku zawinił jednak kierowca radiowozu, który nie zachował należytej ostrożności przed wjazdem na skrzyżowanie.

Podziel się:

5 komentarzy

  1. przejeżdżałem tamtędy w trakcie wypadku.. jechały 3 radiowozy na sygnale.. hehe.. dobreee.. ciekawe gdzie znalazły się po stłuczce..

  2. Nawet jeśli ten nieszczęśnik skody nie był niczemu winny to panowie policjanci znajdą na to sposób by to była jego wina a po drugie na 99% dziwnym zbiegiem okoliczności nie będzie nagrania z kamer monitoringu lub patrzyła gdzie indziej… to już nie pierwszy raz że nagrania z kamer giną lub “kamera się popsuła i w tym dniu nic nie nagrała” bo się tak zdarza… jak któregoś dnia usłyszałem od policjanta czy potem piśmie do urzędu miasta do monitoringu… wszystkie działały tylko ta nic nie nagrała a na innej nic nie widać, nagranie celowo było usunięte bo podważało wiarygodność policji… ale machnąłem ręką bo to walka z wiatrakami.

    Takie prawo i taka policja..

  3. Asia Sadowska na

    Z tego co wiem to jechały dwa radiowozy, jeden na sygnale drugi bez, i właśnie ten bez rąbnął w samochód osobowy ;) Ale wszyscy wiemy, że możemy sobie w takiej sytuacji tylko pogadać. Dla mnie było bezcenne jechać autobusem w tym czasie i wszyscy wlepiali oczy w wypadek, po czym autobus minął wóz strażacki na naszym oczom ukazał się wóz policyjny który uczestniczył w kolizji, caaały autobus lini 19 w tym samym monecie zaczął się śmiać :) Teraz można sobie tylko uświadomić jakie to policja ma poszanowanie, ale jakby nie patrzeć.. szacunek zdobywa się szacunkiem.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji