REKLAMA

Startuje Płocka Liga Młodzików

REKLAMA

Już w najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, na orliku w Ogrodzie Jordanowskim startuje Płocka Liga Młodzików. W jej ramach rusza premierowa edycja Ligi Żak U-9, a więc tej skierowanej do najmłodszych chłopców z rocznika 2005 i młodszych.

Rozgrywki rewanżowe Młodzik U-12 i Orlik U-11 wracają w maju. Żak U-9 zaś to nowość, którą zainauguruje turniej – cztery z nich zostaną zorganizowane na wiosnę. Ponadto, do sezonu 2014/15, powstanie Płocka Liga Orlik młodszy U-10 (rocznik 2005 i młodsi). W ramach ligi odbędą się cztery turnieje jesienią i kolejne cztery wiosną 2014 roku.

PowiązaneTematy

Zespoły grające w U-10 po roku przechodzą do U-11, następnie U-12, lig organizowanych na zasadzie turniejów, by od U-13 grać w lidze na zasadzie juniorskiej i seniorskiej.

Ciekawostką Ligi dla najmłodszych jest to, iż ma ona charakter szkoleniowy – rywalizacja drużyn odbywa się na zasadzie turniejów, bez klasyfikacji, bez punktów, bez zapisywania wyników. Najważniejsza jest radość płynąca z samej gry.

W najbliższą niedzielę odbędzie się inauguracja ligi. Na orliku w Ogrodzie Jordanowskim, już od godziny 9, rozpoczną się pierwsze mecze drużyn U-9 i młodszych.