Startują zapisy na piąty Turniej Orlika

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Można zapisywać się  już na piąty Turniej Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Turniej ten to prestiżowe i największe w Polsce zmagania piłkarskie dla drużyn dziewcząt i chłopców w wieku 10-13 lat. 

Od 2010 roku w czterech edycjach zagrało ponad 530 tysięcy dzieci. Tegoroczna edycja startuje 1 września, a najlepsze drużyny, które dostaną się do finału, zagrają na warszawskim Torwarze. W ramach zawodów odbędą się rozgrywki, podzielone na cztery etapy. Pierwszy, to eliminacje gminne, które będą trwały do 18 września i odbędą się na lokalnych Orlikach. Drugi szczebel zbiera najlepszych w województwach, by na trzecim etapie wyłonić najlepszych wojewódzkich piłkarzy. Ostatni etap to wielki finał w Warszawie.

W turnieju mogą uczestniczyć reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące zgłoszony obiekt Orlik, jak również „dzikie drużyny”. Zapisy animatorów trwają do 30 czerwca. W Płocku do turnieju można zapisać się na płockich Orlikach.

Organizacja pierwszego szczebla zawodów na lokalnych Orlikach będzie dofinansowana przez organizatorów, którzy ponadto proszą o zachęcanie dzieci do tworzenia drużyn i udziału w turnieju.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji