REKLAMA

Starsza kobieta oddała oszustom biżuterię. Nowa metoda złodziei

REKLAMA

Złodzieje znaleźli nową metodę oszukiwania starszych ludzi. Tym razem podają się za kurierów policyjnych. 6 marca w Wyszogrodzie, udając w ten sposób funkcjonariuszy, nakłonili starszą kobietę, by przekazała im biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.

Jak relacjonuje rzecznik prasowy policji w Płocku, Krzysztof Piasek, w jednym z mieszkań pojawił się nieznajomy mężczyzna, który poinformował mieszkającą tam samotną kobietę, że jest policyjnym kurierem.

– Oświadczył, że jej syn miał wypadek, w którym ucierpiała młoda kobieta i w związku z tym wypadkiem, synowi grozi więzienie. Oszust zapewnił kobietę, że jeśli ta przekaże pieniądze, syn nie trafi do więzienia. Kobieta nie miała w domu żadnej gotówki, tylko biżuterię, którą oddała bez namysłu złodziejowi. Dla wiarygodności całej sytuacji, oszust podał kobiecie telefon i odtworzył nagranie, w którym słyszała jakiś hałas i prośbę „syna”, by zapłaciła pieniądze kurierowi – wyjaśnia rzecznik płockiej policji.W rzeczywistości syn kobiety nie spowodował, oczywiście, żadnego wypadku. Cała historia była zmyślona przez oszustów, a starsza kobieta została oszukana, tracąc biżuterię wartą kilka tysięcy złotych.

Policjanci apelują do wszystkich mieszkańców miasta i powiatu płockiego o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach z osobami obcymi i pod żadnym pozorem nie przekazywania im pieniędzy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU