Stare Dobre Małżeństwo po raz drugi w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę, 11 stycznia w płockim Teatrze Dramatycznym wystąpi legendarna grupa Stare Dobre Małżeństwo. W trakcie koncertu będzie można usłyszeć kultowe piosenki z najstarszego repertuaru SDM.

„Zaraz, zaraz… Czy SDM nie grało już u nas ostatnio?” – zapytacie. Owszem, grało. Koncert okazał się strzałem w dziesiątkę i na życzenie publiczności Stare Dobre Małżeństwo przyjedzie do Płocka ponownie.

Stare Dobre Małżeństwo to grupa muzyczna wykonująca poezję śpiewaną. Muzykę do niemal wszystkich piosenek skomponował Krzysztof Myszkowski, założyciel i lider zespołu. Grupa wykształciła się z męskiego duetu wokalno-gitarowego, tworzącego w początkach lat 80. XX wieku, w skład którego wchodzili: wspomniany już Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, wówczas licealiści.

Jednak prawdziwa historia zaczęła się w roku 1984, kiedy duet wziął udział w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Wtedy grupa została po raz pierwszy przedstawiona jako „Stare Dobre Małżeństwo”, gdyż, jak zauważył zapowiadający ich spiker, muzycy znają się i grają ze sobą tak długo, że można im przypisać takie określenie.

Listopadowy koncert został wyprzedany do ostatniego miejsca. Melomani wysłuchali najpopularniejsze kawałki grupy, wśród nich m.in. „Blues o 4 nad ranem”, „Jak”, „Komunia”, czy „Bieszczadzkie Anioły”, a także najnowsze piosenki, które już uznano za hity: „Topielca” oraz „Ogień zapłonie w nas”. Kolejna szansa na posłuchanie SDM na żywo – 11 stycznia o godz. 17. Soczyste i aromatyczne brzmienie formacji zapewni niebanalny zestaw instrumentów wykorzystywanych podczas recitali. Uwagę słuchaczy na przeszło dwie godziny przykuć powinny: gitary sześcio- i dwunastostrunowe oraz dobro, cajon, kontrabas, a także niepowtarzalne brzmienie harmonijki ustnej.

Zaglądajcie na nasz portal! Już wkrótce do wygrania będą bilety na ten koncert!

Drugi koncert Starego Dobrego Małżeństwa odbędzie się w sobotę, 11 stycznia o godz. 17. Bilety w cenie 70 zł dostępne w kasie teatru, tel. 24 266 38 08, 24 266 38 17.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji