REKLAMA

Środowe utrudnienia na drogach

REKLAMA

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w środę, 22 maja będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi naprawami ubytków w jezdniach.

PowiązaneTematy

Brygady remontowe będą pracować na:
– ul. Maneżowej,
– ul. Zdziarskiego,
– ul. Filtrowej,
– ul. Św. Huberta,
– al. Armii Krajowej – prace w zatokach przystankowych,
– ul. Misjonarskiej – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Uwaga! Na ul. Chopina obowiązuje nowa organizacja ruchu
Na odcinku od skrzyżowania ul. Chopina z ul. Lachmana i Spółdzielczą do ul. Otolińskiej i dalej od skrzyżowania ul. Otolińskiej – Chopina aż do dworca PKP zostały wyznaczone dwa pasy ruchu dla pojazdów jadących od Międzytorza w kierunku Orlen Areny. W przeciwnym kierunku, od skrzyżowania ul. Dworcowa – Chopina, pojedziemy w kierunku Międzytorza jednym pasem. Oś jezdni ul. Chopina została w związku ze zmianą przesunięta. Wyjeżdżając z ulic osiedlowych w ul. Chopina można skręcić zgodnie z nowym oznakowaniem poziomym i znakami pionowymi wyłącznie w prawo.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza przedłużona
Od czwartku 16 maja do czwartku, 23 maja w rejonie skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada obowiązuje czasowa organizacja ruchu, ograniczająca wjazd z Alej w ul. 11 Listopada.

Na okres 4-6 dni zaplanowano zamkniecie wjazdu w ul. 11 Listopada od Al. Jachowicza. W tym czasie kierowcy jadący Al. Jachowicza w kierunku do centrum oraz w kierunku na Podolszyce nie będą mogli skręcić na skrzyżowaniu w ul. 11 Listopada. Będzie natomiast możliwy wyjazd z ul. 11 Listopada w Al. Jachowicza. W rejonie skrzyżowania zacznie obowiązywać zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości. Miejski Zarząd Dróg apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i wyznaczonych objazdów.

Widok na to skrzyżowanie w Google Street View:

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II.

W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Armii Krajowej – Jana Pawła II (przy Galerii Wisła)

Miejski Zarząd Dróg informuje, że w niedzielę wieczorem otwarty dla ruchu został odcinek al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Czwartaków do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (przy Galerii Wisła).W weekend 24-26 maja skrzyżowanie Jana Pawła II – Czwartaków (przy Galerii Wisła) będzie całkowicie zamknięte dla ruchu. Zamknięcie tego skrzyżowania jest zaplanowane od godziny 17 w piątek 24 maja do poniedziałku 27 maja do godz. 4.

Koszenie trawy i prace na zieleńcach
Trwają prace, związane z koszeniem trawy w pasach drogowych i zieleńcach w Płocku, a także prace pielęgnacyjne zieleni miejskiej. Harmonogram prac

Malowanie pasów
Trwają prace, związane z malowaniem oznakowania poziomego na drogach w granicach administracyjnych miasta. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności jest wykonywane odnawianie oznakowania na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. W celu zminimalizowania uciążliwości i utrudnień w ruchu drogowym malowanie oznakowania poziomego jest sukcesywnie realizowane głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

W okresie realizacji prac mogą jednak na terenie miasta występować lokalne utrudnienia w ruchu.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Ponadto utrudnienia występują na:

– skrzyżowaniu Wyszogrodzka / Armii Krajowej / Jana Pawła II – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jana Pawła II / Czwartaków – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Armii Krajowej/ Sikorskiego / Batalionu Parasol – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowaniu Jachowicza / 11 Listopada – przebudowa skrzyżowania,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Otolińskiej – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Kolegialnej – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych.

22 maja fotoradar Straży Miejskiej będzie pracował na:

– ul. Wyszogrodzka (Parcele),
– ul. Sierpecka,
– ul. Kochanowskiego,
– ul. Grabówka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU