REKLAMA

Środowe utrudnienia na drogach

REKLAMA

Jak poinformował Miejski Zarząd Dróg, w środę 8 maja na ulicach Płocka będą występowały miejscowe utrudnienia w ruchu związane z planowymi naprawami jezdni. Trwają też prace drogowe m.in. na Podolszycach i Bielskiej.

Brygady remontowe będą pracować na:

– ul. Kalinowej,
– ul. Zielonej,
– ul. Granicznej,
– ul. Filtrowej,
– ul. Ośnickiej – naprawa drogi płytami MON,
– ul. Misjonarskiej – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– ul. Wyszogrodzkiej – naprawa chodnika.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan).

Trwają roboty związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jedni al. Jana Pawła II. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Od 8 do 13 maja będą prowadzone prace związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama).

W rejonie ronda przy ul. Armii Krajowej – Sikorskiego na czas asfaltowania (10 maja od godz. 17 do 13 maja godz. 6) konieczne będzie zamknięcie ul. Sikorskiego na odcinku ok. 80 m od nowego ronda, ul. Batalionu Parasol na odcinku ok. 20 m i ul. Armii Krajowej ok. 50 m na północ do ul. Wyszogrodzkiej łącznie z częściowym zajęciem pasa drogowego ul. Wyszogrodzkiej oraz tarczy ronda wokół wyspy centralnej. Roboty drogowe w tym rejonie powinny się zakończyć ok. 18 maja.Malowanie pasów

Trwają prace związane z malowaniem pasów na drogach. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych i będzie trwać w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego.

Miejski Zarząd Dróg apeluje do uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności.

Utrudnienia w ruchu

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu. Podczas robót jeden pas ul. Bielskiej zostanie zwężony, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Utrudnienia także na Grabówce, ul. Chopina oraz Otolińskiej – tam prowadzone są prace nad budową chodników i ścieżek rowerowych.

Trwa też pozimowe oczyszczanie Płocka. Pierwsze, które rozpoczęło się w marcu, przerwał ponowny atak zimy. Na ulicach miasta po raz kolejny pojawiły się służby miejskie, oczyszczające pasy przykrawężnikowe, chodniki, ścieżki rowerowe i parkingi.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU