Uwaga! Mostowa zamknięta dla ruchu

REKLAMA

W środę, 25 września, na terenie miasta będą występować miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami. Szczególne utrudnienia czekają kierowców na Jachowicza, Piłsudskiego i Mostowej.

Ulica Mostowa
Na środę, 25 września zaplanowano intensywne roboty drogowe na ul. Mostowej, na odcinku od Kurii Diecezjalnej do Mostu im. Legionów Piłsudskiego. W czasie prac zostaną sfrezowane fragmenty istniejącej nawierzchni jezdni oraz zostanie wykonana nowa warstwa ścieralna nawierzchni jezdni na remontowanych odcinkach. W środę 25 września remontowany odcinek ul. Mostowej zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. Możliwy będzie wyłącznie ruch lokalny obsługujący dojazd do ul. Rybaki i Kawieckiego. Prace będzie realizować przedsiębiorstwo Robót Drogowych Gostynin.
W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych terminy prac mogą ulec zmianie.

PowiązaneTematy

Al. Piłsudskiego
W rejonie przejazdu kolejowego w al. Piłsudskiego rozpoczęła się budowa wiaduktu. Obowiązuje czasowa organizacja ruchu. Został wyłączony jeden z trzech pasów ruchu na jezdni północnej (zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości w kierunku centrum).

Al. Jachowicza
W środę, 25 września, będą kontynuowane prace, związane z wykonaniem warstwy ścieralnej asfaltu w Al. Jachowicza. Prace drogowe będą prowadzone w rejonie skrzyżowania Jachowicza – Bielska – Kobylińskiego. Okresowo będzie dochodzić do czasowych zamknięć poszczególnych odcinków jezdni ul. Bielskiej. Z powodu zamknięcia dla ruchu ul. Bielskiej na odcinku od Al. Jachowicza do ul. Królewieckiej na czas remontu nawierzchni we wtorek 24 września br. autobusy linii 2, 7, 10, 13, 15, 19, 20 i 22 w stronę Winiar/Kostrogaju/Jachowicza ominą przystanek Jachowicza (Bielska) przy poczcie, zatrzymają się na przystanku Jachowicza (młyn) w Al. Kobylińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Bielską. W kierunku przeciwnym autobusy ww. linii także pojadą objazdem, jednak nie ominą żadnego przystanku na trasie. Z powodu objazdów na wszystkich liniach może dochodzić do opóźnień w kursowaniu autobusów. Autobusy pozostałych linii w centrum kursować będą na trasach stałych.

Sprawdź objazdy autobusów Komunikacji Miejskiej

Brygady remontowe, prowadzące bieżące naprawy dróg i chodników, spotkamy dzisiaj na:

– ul. Górna – utwardzenie drogi gruntowej płytami MON
– ul. Bielska – naprawa zatok przystankowych.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

W rejonie Jana Pawła II trwają prace w pasie drogowym, a także budowa drugiej jezdni na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Czwartaków. Na części jezdni wykonano oznakowanie poziome zgodne z nową organizacją ruchu. MZD prosi o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.

Przebudowa skrzyżowania Bielska – Targowa

W rejonie skrzyżowania obowiązuje nowa stała organizacja ruchu. Prowadzone są prace w pasie drogowym na drodze rowerowej i chodnikach.

Pozostałe utrudnienia

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) wprowadzono czasową organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

Na Chopina trwa budowa drogi rowerowej i chodnika. Występują ograniczenia w ruchu pieszych.

Na ul.  Szpitalnej odbywa się remont drogi nr 562, na odcinku ok. 1,5 km.  MZD apeluje o ostrożność i stosowanie się do czasowej organizacji ruchu.

Na ul. Kutnowskiej trwa remont drogi na odcinku około 700 mb od ulicy Gajowej w stronę ronda. W ramach prac wykonany zostanie remont nawierzchni bitumicznej jezdni, oznakowanie poziome i pionowe. Powstanie także ścieżka rowerowa i chodnik dla pieszych.