REKLAMA

Środa na płockich drogach

REKLAMA

W środę, 3 lipca na terenie miasta będą występować na miejscowe utrudnienia w ruchu, związane z planowymi remontami. 

Brygady remontowe, naprawiające ubytki w jezdni, spotkamy na ulicach:

– ul. Graniczna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Rembielińskiego – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– ul. Wyszogrodzka (odcinek gminny) – naprawa chodnika,
– ul. Mała – naprawa ubytków w jezdni.

Zmiana organizacji ruchu na Podolszycach

MZD przypomina, że na Podolszycach została wprowadzona nowa stała organizacja ruchu. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

W pierwszych dniach funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu w rejonie Podolszyc. Patrole policji będą monitorować zachowanie kierowców po wprowadzonych zmianach. W wyniku zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniach al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (przy Galerii Wisła) oraz al. Armii Krajowej z ul. Batalionu Parasol i gen. W. Sikorskiego obowiązuje ruch okrężny.

Także na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej z al. Armii Krajowej i al. Jana Pawła II zmieniła się dotychczasowa organizacja ruchu. Uruchomiono nowe lewoskręty i acykliczna sygnalizacja świetlna, bezkolizyjnie sterująca potokami ruchu.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

W Al. Jachowicza trwa przebudowa skrzyżowań. Prowadzone intensywne roboty drogowe. W związku z tym w rejonie skrzyżowań:

– Jachowicza – 11 Listopada,
– Jachowicza – 3 Maja,
– Jachowicza – Obrońców Westerplatte – Nowy Rynek.

Występuje czasowa organizacja ruchu, zwężenia jezdni, wygrodzenia oraz ograniczenia prędkości. MZD Apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności.Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach

Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie ze względu na duży zakres prac, związanych z przebudową oraz kolizjami roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji, czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe, związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Do około 15 lipca będą trwały prace drogowe w al. Jana Pawła II w kierunku od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków przy Galerii Wisła w kierunku skrzyżowania z ul. Czwartaków przy Auchan. Roboty będą prowadzone odcinkami, sukcesywnie wzdłuż całej ulicy. W pierwszej kolejności zostanie sfrezowana nawierzchnia jezdni na całej długości ulicy oraz zostaną przebudowane zatoki autobusowe. W tym czasie w rejonie al. Jana Pawła II będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu. Ulica będzie przejezdna jednak będą obowiązywać ograniczenia prędkości oraz zwężenia jezdni.

Naprawy bieżące dróg i chodników

Miejski Zarząd Dróg informuje, że dziś będą występować na terenie miasta miejscowe utrudnienia w ruchu związane z planowymi pracami drogowymi. Brygady remontowe będą pracować na ulicach:

– ul. Graniczna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Górna – naprawa drogi na odcinku gruntowym,
– ul. Rembielińskiego – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych,
– ul. Batalionu Parasol – naprawa chodnika,
– ul. Wyszogrodzka – naprawa chodnika,
– ul. Medyczna – obniżenie krawężników przy przejściach dla pieszych.

Ponadto utrudnienia występują na:

Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone na ul. Bielskiej. Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości.

– skrzyżowanie ul. Jachowicza/ 11 Listopada – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowanie ul. Jachowicza/ 3 Maja – przebudowa skrzyżowania,
– skrzyżowanie ul. Jachowicza/ Obrońców Westerplatte / Nowy Rynek – przebudowa skrzyżowania,
– al. Jana Pawła II – remont nawierzchni jezdni i zatok przystankowych,
– ul. Grabówka – budowa ścieżki rowerowej,
– ul. Chopina – budowa chodnika i ścieżki rowerowej,
– ul. Kolegialna – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych,
– ul. Graniczna – naprawa ścieżki rowerowej i chodnika.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU