Sprzątano Jar Brzeźnicy i okolice jeziora Łuba

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tym razem o Dniach Chemika, które zbliżają się dużymi krokami, relacja z Orlen Warsaw Marathon i mnóstwo informacji oraz ciekawostek z życia koncernu.

Znamy wyniki finansowe
Jak co kwartał, sala notowań papierów wartościowych była miejscem konferencji prasowej, podczas której ogłosiliśmy wyniki finansowe Grupy ORLEN. Tym razem dane dotyczyły pierwszego kwartału 2018 roku.
Wyniki finansowe PKN ORLEN są lepsze, pomimo dużo słabszych warunków makroekonomicznych, w których zostały osiągnięte. Dane finansowe na konferencji przedstawili: Zbigniew Leszczyński i Wiesław Protasewicz, członkowie zarządu PKN ORLEN oraz Rafał Warpechowski, dyrektor wykonawczy ds. planowania i sprawozdawczości i Iwona Waksmundzka-Olejniczak, dyrektor biura relacji inwestorskich.
– W pierwszym kwartale 2018 roku wypracowaliśmy solidny zysk operacyjny, prawie 1,9 mld zł – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. – Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę uwarunkowania makroekonomiczne. Nasza wizytówka, czyli detal, osiągnął zysk operacyjny na poziomie 464 mln zł, jest to rekordowy wynik za pierwszy kwartał, aż o 93 mln zł wyższy, niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku – dodał prezes Daniel Obajtek.

Program “Dostępność Plus”
W Centrum Nauki Kopernik odbyła się konferencja, inaugurująca program “Dostępność Plus”. Jednym z sygnatariuszy dokumentu “Partnerstwo na rzecz dostępności” jest PKN ORLEN.
Chodzi o wypracowanie właściwych przepisów, które będą dawały możliwość egzekwowania, by osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami mogły bez przeszkód korzystać ze wszystkich obiektów, w jakich bez barier korzystają osoby pełnosprawne.

Narodowe święto biegania
Po raz 6. odbył się Orlen Warsaw Marathon. Narodowe święto biegania przywiodło do stolicy tysiące osób, które zmierzyły się na dwóch dystansach biegu na 10 km i dystansie maratońskim. Na tym drugim rozegrano także Mistrzostwa Polski Mężczyzn.
Przed oficjalnym sygnałem startowym, tysiące zgromadzonych na Wybrzeżu Szczecińskim biegaczy w białych i czerwonych koszulkach uczciło wyjątkową rocznicę stulecia odzyskania niepodległości “Mazurkiem Dąbrowskiego”.
W sumie w tegorocznym Orlen Warsaw Marathon wystartowało około 20 tys. biegaczy.

Spotkanie w Anwilu
18 kwietnia Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek spotkał się z zarządem, kadrą menadżerską, reprezentantami związków zawodowych, a także pracownikami obszaru wsparcia i produkcji Anwilu. Prezes wskazał, że Anwil stoi przed zadaniem zintensyfikowania prac, zmierzających do zwiększenia mocy wytwórczych, nie tylko w obszarze produkcji nawozów, ale także tworzyw sztucznych, co będzie kolejnym krokiem wydłużenia łańcucha wartości.
Prezes podkreślił, że dostrzega potrzebę zintensyfikowania współpracy w ramach Grupy ORLEN. Jest to ważne, w kontekście rozbudowy mocy produkcyjnych instalacji nawozowych.

Wyjazdowe posiedzenie PAN
Biuro Techniki było współorganizatorem wyjazdowego posiedzenia Komitetu Automatyki i Robotyki Polskiej Akademii Nauk. Spotkanie odbyło się 20 kwietnia br. w Pałacu Srebrna. Dyskutowano m.in. zagadnienie w zakresie rozwoju automatyki przemysłowej z punktu widzenia uczelni technicznych oraz PKN ORLEN. Goście odwiedzili również zakład produkcyjny.

Dni Chemika w Płocku
16 i 17 czerwca to data tegorocznych wydarzeń Dni Chemika. Jak zawsze w pierwszym dniu obchodów (sobota, 16 czerwca) odbędzie się na płockich arenach sportowych ORLEN Olimpiada. Po raz kolejny pracownicy Grupy ORLEN zmierzą się w konkurencjach sportowych – tych znanych, ale również nowych, do udziału w których organizatorzy zaproszą już wkrótce.
Tradycyjnie na uczestników będą czekać liczne atrakcje piknikowe – gry, zabawy, konkurencje, urządzenia pneumatyczne, również takie, które po raz pierwszy pojawią się w Płocku. Na zakończenie sobotnich atrakcji organizatorzy zaproszą na koncert, który z pewnością wszystkim na długo pozostanie w pamięci.
Dzień później, w niedzielę (17 czerwca) oprócz atrakcji piknikowych i rodzinnych na scenie będziemy podziwiać młodych uczestników Talentiady – konkursu młodych talentów.
Więcej informacji o ORLEN Olimpiadzie, Dniach Chemika i Talentiadzie już wkrótce!

Obchody Dnia Ziemi
Dzień Ziemi to coroczne święto obchodzone na całym świecie. Od wielu już lat jego obchody wpisują się także w działania wolontariuszy Grupy ORLEN. W tym roku znów kilkaset osób włączyło się w porządkowanie terenów lokalnego środowiska.
Wolontariusze z Orlenu po raz 5. wzięli udział w wiosennej akcji ekologicznej w ramach Światowego Dnia Ziemi. W Płocku uporządkowane zostało najbliższe otoczenie zakładu produkcyjnego – dolina rzeki Brzeźnicy. We Włocławku wolontariusze zadbali o teren wokół jeziora Łuba, znajdującego się w bliskiej okolicy miasta.
W działania zaangażowanych było ponad 200 wolontariuszy: pracowników koncernu wraz z rodzinami, lokalna społeczność, zakładowa straż pożarna, a także ZHR i WOPR. W sumie zebrano ponad 200 worków śmieci oraz inne duże przedmioty, takie jak opony czy meble.

Warsztaty chemiczne dla uczniów
64 gimnazjalistów z Włocławka i okolic wzięło udział w warsztatach, które Anwil zorganizował w laboratoriach Zespołu Szkół Chemicznych. Zajęcia, na zaproszenie tej spółki, poprowadzili naukowcy z Politechniki Łódzkiej.
Niekonwencjonalne lekcje chemii odbyły się w ramach drugiej edycji warsztatów.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji