REKLAMA

Sprawdź w straży miejskiej, czy możesz prowadzić

REKLAMA

W straży miejskiej znów pojawił się alkomat, na którym za darmo można sprawdzić zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wyniki badania urządzenia nie są dostępne dla służb mundurowych. W roku ubiegłym z takiej możliwości skorzystały aż 1622 osoby.

Urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu właśnie wróciło z kalibracji – można bezpłatnie z niego skorzystać w siedzibie straży miejskiej przy ul. Otolińskiej 10.

– W siedzibie straży miejskiej za darmo, siedem dni w tygodniu, przez całą dobę i nieodpłatnie każdy może zbadać się na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia rzecznik prasowa straży miejskiej Jolanta Głowacka.

Co ciekawe, od czerwca 2011 roku do końca 2016 roku, odnotowano tendencję wzrostową, jeśli chodzi o zainteresowanie badaniem alkomatem na posterunku straży miejskiej. Od 9 czerwca do 31 grudnia 2011 r. 199 osób skorzystało z alkomatu, w 2016 roku zrobiło to aż 1622 osób,– Chciałabym zauważyć, iż wynik badania alkomatem to wiedza tylko dla kierowcy, bowiem dyżurny straży miejskiej nie wydaje żadnych zaświadczeń – tłumaczy rzeczniczka straży miejskiej. – Osoba, która chce się zbadać powinna zgłosić się do siedziby Straży Miejskiej z dokumentem tożsamości i nie chodzi tu wcale o prowadzenie dalszych czynności w stosunku do osoby, u której np. urządzenie wskazałoby jakiś duży pomiar – zapewnia Jolanta Głowacka.

Alkomat posiada atest i jego kalibracji należy dokonywać co pół roku albo po 200-300 badaniach.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU