Sprawa płockiego przedszkola w ogólnopolskiej telewizji

REKLAMA

Problemem Miejskiego Przedszkola nr 3 w Płocku zainteresowały się już ogólnopolskie media. To pierwsza „ofiara” reformy szkolnictwa, zapowiedzianej przez minister edukacji narodowej, Annę Zalewską. 

Przypomnijmy – płockie przedszkole nr 3 ma siedzibę przy ul. Gałczyńskiego. To duży budynek, wymagający jednak remontu, o który dyrektor stara się już od wielu lat. Wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze – przetarg ogłoszono, wybrano też wykonawcę. Urząd miasta zerwał jednak umowę, jeszcze zanim wykonawca wszedł na plac budowy.

PowiązaneTematy

Rodzice przedszkolaków mówią wprost, że czują się oszukani. MP3 to przedszkole integracyjne, a maluchy muszą teraz przebywać wspólnie z gimnazjalistami w jednym budynku. Na dodatek, nie wiadomo jak długo, ponieważ – ze względu na planowaną reformę szkolnictwa i wygaszanie gimnazjów – urzędnicy zaplanowali przeniesienie Miejskiego Przedszkola nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 17. To jednak będzie możliwe dopiero po wyremontowaniu budynku i dostosowaniu go do potrzeb maluchów. Prezydent Płocka tłumaczy natomiast, że nieracjonalne jest remontowanie za 6 mln zł przedszkola, skoro po likwidowanych gimnazjach miastu zostaną puste budynki, a budynek SP17 można dostosować za połowę planowanej kwoty na remont.

Sprawą zainteresowała się już ogólnopolska telewizja TVN24.pl, realizując program, który możecie obejrzeć TUTAJ.

tvn_przedszkole
Fot. zrzut z TVN24.pl

Dyskusja w sprawie przedszkola: „Dzieci przewalane jak worki kartofli”