REKLAMA

Spotkanie z autorką książki o Wandzie Rutkiewicz w Płocku

REKLAMA

Z okazji uchwalonego przez Sejm RP Roku Wandy Rutkiewicz, Książnica Płocka zaprasza na spotkanie z autorką książki poświęconej alpinistce. Będzie okazja, aby dowiedzieć się od Anny Kamińskiej ciekawostek o wybitnych postaciach, które opisała w książkach.

Trwa Rok Wandy Rutkiewicz ustanowiony decyzją Sejmu RP. Książnica Płocka (ul. Kościuszki 6) zaprasza 4 października o godzinie 17 na wernisaż wystawy oraz spotkanie z Anną Kamińską, autorką książki „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz „.

PowiązaneTematy

Wystawa „Wanda Rutkiewicz – nad nią już tylko niebo”

Ekspozycja stworzona w sali kolumnowej Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6)  ukazuje słynną polską himalaistkę jako postać nie tylko historyczną, ale też symboliczną.

– Z jednej strony daje wgląd w jej bogatą i dramatyczną biografię, ze zmieniającą się w tle Polską i światem, a z drugiej strony prezentuje Wandę Rutkiewicz na skrzyżowaniu wielu tropów kultury: przygodowych, feministycznych, literackich. Nad nią tylko niebo, ale pod nią cały labirynt znaczeń i olśnień – opisuje Książnica Płocka.Wystawa została przygotowana dzięki współpracy z archiwum Jerzego Kukuczki (Fundacja Wielki Człowiek) oraz archiwum Polskiego Związku Alpinizmu (zdj. Janusz Majer).

Spotkanie z Anną Kamińską

Po wernisażu w Mediatece (ul. Kościuszki 3b) odbędzie się spotkanie autorskie z Anną Kamińską. Pisarka jest autorką bestsellerowych biografii takich jak:

  • „Wanda. Opowieść o sile życia i śmierci. Historia Wandy Rutkiewicz”,
  • „Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak”,
  • „Kotański. Bóg Ojciec. Konfrontacja”.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie można obejrzeć zdjęcia Ryszarda Rusinka, płockiego podróżnika i pasjonata wypraw wysokogórskich.

Anna Kamińska for. Tomasz Rosłon

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU