REKLAMA

Spotkanie z autorem kryminałów w mediatece Książnicy Płockiej

REKLAMA

Po raz pierwszy Książnica Płocka zaprasza czytelników na spotkanie autorskie do nowej sali, znajdującej się w mediatece eMka. We wtorek płocki pisarz Jacek Ostrowski opowie o swojej książce „Świrus”.

21 lipca o godzinie 17 Książnica Płocka zaprasza do mediateki, czyli eMki na spotkanie autorskie z Jackiem Ostrowskim i promocję książki „Świrus”. Spotkanie poprowadzi Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej.

Jacek Ostrowski to płocki pisarz, autor powieści kryminalnych, twórca serii z papugą, czyli cyklu kryminałów, których akcja rozgrywa się w Płocku. Bohaterką jest energiczna i niebanalna Zuza Lewandowska, towarzyszy jej wygadana papuga imieniem Zgaga, a w tle dawny Płock i oczywiście zbrodnia. Dotychczas w cyklu ukazały się cztery powieści: „Paragraf 148”, „Czarny wdowiec”, „Sarkofag”, „Świrus”.

Akcja „Świrusa” toczy się w Płocku lat 70. Czytelnik ma więc okazję nie tylko wspólnie z bohaterami tropić zbrodnię, ale również odbyć sentymentalny spacer po mieście. Na kartach powieści ożywa dawna Tumska, Wieczorka (dziś Kazimierza Wielkiego), wiślane nabrzeże czy hotel Petropol.

W 2019 roku czytelnicy uznali, że Zuza jest najciekawszą postacią polskiej powieści kryminalnej lub sensacyjnej, a jej twórca został laureatem Czarnego Kapelusza na Poznańskim Festiwalu Kryminału GRANDA. Podczas Warszawskiego Festiwalu Kryminału w czerwcu 2020 roku odbył się Benefis Zuzy Lewandowskiej, a Jacek Ostrowski był jednym z najważniejszych gości festiwalu.Przed spotkaniem można będzie zakupić książki w dobrej cenie. Ze względu na sytuację epidemiologiczną ilość osób na spotkaniu ograniczona. Bezpłatne wejściówki można odbierać w mediatece (Kościuszki 3b).

– Jest to pierwsze spotkanie autorskie, na które zapraszamy do eMki, czyli nowo otwartej mediateki. Będzie to więc okazja, aby odwiedzić nowe miejsce na kulturalnej mapie Płocka. Jednocześnie to pierwsze spotkanie, które Książnica organizuje z udziałem publiczności po okresie „zamrożenia” spowodowanego pandemią – zachęca Książnica Płocka.

Podczas spotkania obowiązuje reżim sanitarny. Uczestnicy proszeni są o zapoznanie się z regulaminem wydarzeń dostępnym na stronie internetowej Książnicy Płockiej. Przed spotkaniem uczestnicy zostaną poproszeni o wypełnienie oświadczeń.

Jacek Ostrowski, fot. materiały prasowe

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU