REKLAMA

Spotkanie towarzyskie wygrała płocka drużyna

REKLAMA

W sobotę rozegrał się turniej towarzyski w piłce ręcznej kobiet. Wzięły w nim udział cztery drużyny – dwie z Warszawy i dwie z Płocka. Jutrzenka Płocka zaliczyła w turnieju dwie porażki i jedno zwycięstwo, co dało jej trzecie miejsce.

PowiązaneTematy

Pierwsze spotkanie rozegrało się pomiędzy dwoma płockimi drużynami – MMKS Jutrzenki Płock z SMS ZPRP.

– Mieliśmy całkiem udany debiut w pierwszym zespole – Matyldy Lisiak, Zuzanny Barcikowskiej i Oliwi Maćkiewicz – mówi Marek Wojciechowski z Jutrzenki. – Spotkanie szkoleniowe wyszło całkiem nieźle, a porażka różnicą pięciu trafień przy licznych osłabieniach i ogrywaniem młodzieży musi zadowalać. 15-letnia Matylda Lisiak w składzie i pierwsze dwa trafienia, które zostały zdobyte w trudnych chwilach, dodawały wiary drużynie. Niestety porażka, to jednak nadal porażka (22:27) – podsumowuje.

W drugim spotkaniu Jutrzenki, z UKS Varsovią Warszawa, gra była wyrównana, choć do przerwy przewagę miały przeciwniczki, schodząc do szatni z czterema bramkami przewagi. Druga część meczu to odwrócenie sytuacji i dobry pokaz juniorek młodszych płockiej drużyny. Podopieczne duetu trenerskiego Krysiak-Krzemiński doprowadziły do remisu i nawet kilka minut prowadziły, jednak w końcówce zabrakło szczęścia i ostateczny wynik na tablicy brzmiał 20:21.

Trzecie i ostatnie spotkanie dla Jutrzenki, to pojedynek z AZS AWF Warszawa, a jednocześnie ostatnia szansa płockiej drużyny na wygraną. Początkowo jednak nie zapowiadało się na to, gdyż przeciwnik przez większość spotkania prowadził różnicą 2-3 bramek. W 38. minucie dał się jednak dogonić, by dosłownie w ostatnich chwilach przekazać prowadzenie Jutrzence (22:21). Bohaterką tego pojedynku była Emilia Bałdyga, która zdobyła 10 bramek na 11 rzutów.

Ostateczna klasyfikacja

  1. SMS ZPRP
  2. Varsovia Warszawa
  3. MMKS Jutrzenka
  4. KS AZS AWF Warszawa.

Wyniki:MMKS Jutrzenka Płock – SMS ZPRP Płock 22:27 (8:11)
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus – Żuchewicz, Radzikowska 3, Muras, Kalińska, Stasiak 1, Barcikowska, Lisiak 2, Bałdyga 2, Pawłowska 1, Maruszewska 4, Warda 9, Maćkiewicz.

MMKS Jutrzenka Płock – UKS Varsovia Warszawa 20:21 (9:13)
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus – Żuchewicz 1, Radzikowska 4, Muras, Kalińska, Stasiak 2, Barcikowska, Lisiak, Bałdyga 5, Pawłowska, Maruszewska, Warda 8, Maćkiewicz.

MMKS Jutrzenka Płock – KS AZS AWF Warszawa 22:21 (9:11)
Jutrzenka: Chodań, Brudzyńska, Prus – Żuchewicz 2, Radzikowska 1, Muras, Kalińska, Stasiak 1, Barcikowska, Lisiak, Homonicka 1, Bałdyga 10, Pawłowska 3, Maruszewska, Warda 4, Maćkiewicz.

KS AZS AWF Warszawa – UKS Varsovia Warszawa 16:24 (9:10)
UKS Varsovia Warszawa – SMS ZPRP Płock 19:24 (9:15)
KS AZS AWF Warszawa – SMS ZPRP Płock 21:28 (15:15)

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU