REKLAMA

Spotkanie autorskie z autorem książki „Reszta ciała”

REKLAMA

W ramach wydarzenia z cyklu „Czytelnia POLIN”, odbędzie się spotkanie autorskie online z zastępcą dyrektora Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku i autorem książki „Reszta ciała”.

Podczas ostatniego w 2020 roku spotkania z cyklu „czytelnia POLIN”, gościem będzie zastępca dyrektora Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku Rafał Kowalski. Spotkanie autorskie online poświęcone książce „Reszta ciała” poprowadzi Cezary Łazarewicz.

PowiązaneTematy

Wydarzenie rozpocznie się 15 grudnia, o godzinie 19.30. Transmisję będzie można śledzić za pośrednictwem strony facebookowej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Spotkanie wspólnie organizują Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN oraz Muzeum Żydów Mazowieckich w Płocku.

„Reszta ciała” to złożona z tekstów reporterskich i wywiadów książka o kilku pokoleniach, które łączy Płock i Polska, pochodzenie żydowskie, pamięć i tęsknota. Jej autor ze swoimi bohaterami rozmawiał w Izraelu, Francji, Belgii, we Włoszech i w kilku miastach w Polsce. W izraelskim mieście Kiryat-Ata spotkał się z Zosią Zylber/Hedvą Segal (urodziła się w Płocku przed II wojną światową), jej dwiema córkami i dwiema wnuczkami.– To opowieść o ludziach, którzy żydowskiego pochodzenia nie mają, ale w Płocku się urodzili i społecznie, w różny sposób, dbają o pamięć żydowską. Na przykład Dorota Cieślik z kilkorgiem swoich znajomych oraz uczennicami i uczniami jednej z płockich szkół po serii warsztatów stworzyli tematyczny mural, jedyną pozostałość po cmentarzu żydowskim w Płocku – opowiadają organizatorzy wydarzenia.

Książka „Reszta ciała” ukazała się nakładem Muzeum Mazowieckiego w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU