REKLAMA

Spokojne zwycięstwo szczypiornistów w Kwidzynie

REKLAMA

W meczu 12. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych, zawodnicy Wisły Płock gładko pokonali MMTS Kwidzyn 34:22 (16:9).

Środowe spotkanie na początku było wyrównane. A po 10. minutach, dzięki trafieniu Przemysława Zadury to MMTS Kwidzyn objął jednobramkowe prowadzenie (5:4). Nie na długo. Osiem minut później gospodarze jeszcze starali się trzymać dystans (7:8), jednak z minuty na minutę to goście zaczęli się rozkręcać i stopniowo odjeżdżać drużynie z Kwidzyna. Sporą zasługę miał w tym również Rodrigo Corrales, który popisał się kilkom świetnymi interwencjami. Do przerwy „Nafciarzom” udało się rzucić 16 bramek i na 7 uciec podopiecznym Patryka Rombla (16:9).

PowiązaneTematy

Już po pięciu minutach drugiej połowy, z pełnym przekonaniem można było stwierdzić, że jest po meczu. Płocczanie bardzo szybko powiększyli przewagę (20:10), która z biegiem czasu rosła coraz bardziej. W 47. minucie na tablicy widniał wynik 28:14, a na parkiecie kwidzyńskiej hali miał miejsce najbardziej emocjonujący moment tej części meczu. Szansę debiutu w pierwszym zespole Wisły otrzymał zaledwie 17-letni Aleksander Olkowski. Młody rozgrywający swój pierwszy występ w PGNiG Superlidze zwieńczył premierową bramką zdobytą w 57. minucie (33:21). Do końcowego gwizdka obydwie drużyny rzuciły jeszcze po bramce, a mecz ostatecznie skończył się wynikiem 34:22.

MMTS Kwidzyn – Wisła Płock 22:34 (9:16)

MMTS Kwidzyn: Bartosz Dudek, Paweł Kiepulski – Aleksander Kryszeń 1, Marek Szpera 1, Grzegorz Szczepański 6, Adrian Nogowski 2, Mateusz Seroka, Kelian Janikowski, Michał Peret 3, Bartosz Janiszewski 3, Przemysław Zadura 2, Arkadiusz Ossowski 2, Michał Potoczny 2.Wisła Płock: Michał Wichary, Rodrigo Corrales – Michał Daszek 1, Valentin Ghionea 6, Alex Olkowski 1, Ivan Nikcević 3, Zbigniew Kwiatkowski, Tiago Rocha 3, Dan-Emil Racotea 2, Milan Pusica 1, Mateusz Piechowski 3, Angel Montoro 7, Marko Tarabochia 3, Bartosz Konitz 1, Dmitry Zhitnikov 3.

Upomnienia: Szpera, Potoczny – Racotea, Piechowski.

Kary:
MMTS Kwidzyn – 4 minuty (Zadura, Szczpański – po 2 minuty),
Wisła Płock – 10 minut (Pusica – 6 minut, Piechowski – 4 minuty).

Czerwona kartka: Pusica – 59. minuta.