REKLAMA

Śpiewała z Placido Domingo i Luciano Pavarotti. Oczarowała też Płock

REKLAMA

Karnawał już trwa, co w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku udowodniła słynna mezzosopranistka Małgorzata Walewska. W trakcie koncertu pn. „Karnawał z Gwiazdą” usłyszeliśmy słynne arie z oper G. Bizeta, G. Verdiego, C. Saint-Saënsa oraz przeboje musicalowe i muzyki filmowej.

Małgorzata Walewska wystąpiła w piątkowy wieczór, 15 stycznia, z towarzyszeniem Płockiej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Tomasza Tokarczyka.

Wybitna polska mezzosopranistka jest absolwentką (z wyróżnieniem) Akademii Muzycznej w Warszawie, którą ukończyła w 1994 roku. Jeszcze w czasie studiów została laureatką Międzynarodowego Akademickiego Konkursu Wokalnego we Wrocławiu (II Nagroda, 1990) oraz Konkursu Alfreda Krausa na Wyspach Kanaryjskich (I Nagroda, 1992).

Na scenie pierwszy raz wystąpiła jako Aza w „Manru” Paderewskiego na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie (1991). W jej dorobku znajdują się też role m.in. Judyty w „Zamku księcia Sinobrodego” Bartóka, tytułowej Carmen w operze Bizeta, Olgi w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego czy Emilii w „Otellu”.

Oczywiście występowała nie tylko w Polsce – można ją było usłyszeć dotychczas w teatrach operowych Berlina (Deutsche Oper), Bremy, Düsseldorfu (Deutsche Oper am Rhein), Essen, Genewy, Klagenfurtu, Las Palmas, Luksemburga, Rzymu (Teatro della Opera), Santa Cruz i Florydy (Palm Beach Opera). W latach 1996-98 związana była stałym kontraktem z wiedeńską Staatsoper, a od 1999 roku współpracuje z drezdeńską Semperoper.Utalentowana mezzosopranistka śpiewała z największymi sławami, w tym z m.in.: Luciano Pavarottim, Placido Domingo, Thomasem Hampsonem czy Dmitrijem Hvorostovskym. Nagrywała też płyty CD dla wytwórni fonograficznej Sony Music Polska, a w zestawieniu amerykańskiego tygodnika „Time” w 1999 roku została zaliczona do grona dziesięciu najsławniejszych Polaków, jako „jedna z gwiazd, które oświetlą Polsce drogę w następne tysiąclecie”. W konkursie „Perły Polskiej Gospodarki 2008” została uhonorowana „Perłą Honorową” za krzewienie kultury polskiej na świecie.

Szerzej polskiej publiczności dała się poznać jako członek jury programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym zasiada od 2014 roku. Od 2015 roku pełni natomiast funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu sztuki wokalnej im. Ady Sari, który odbywa się w Nowym Sączu.

Zobaczcie wczorajszy występ gwiazdy na zdjęciach Adka Jasińskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU