REKLAMA

Spektakl dla najmłodszych o przygodach Pippi już w niedzielę

REKLAMA

Kto nie zna piegowatej dziewczynki ze sterczącymi na boki warkoczami w kolorze marchewki? Przygody zawadiackiej Pippi zobaczą już w najbliższą niedzielę najmłodsi płocczanie podczas przedstawienia aktorów teatru „Wit-Wit” z Gliwic.

„Przygody Pippi” to przedstawienie, które najmłodsi widzowie wraz z opiekunami obejrzą na deskach sceny Spółdzielczego Domu Kultury Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 w Płocku.

– Spotkanie z teatrem odbędzie się już po raz siódmy w tym roku, w ramach projektu „ORLEN dla Płocka – Dzieciństwo z uśmiechem”. Widzów w wieku 4-9 lat wraz z opiekunami zaprasza PKN ORLEN, który jest sponsorem spotkań ze sztuką prezentowanych w SDK dla dzieci – informują organizatorzy wydarzenia.

Spektakl to opowieść o piegowatej dziewczynce, która jest bardzo wyjątkowa, nosi połataną sukienkę, a na nogach kolorowe pończochy i czarne, za duże buty. Jest bardzo wesoła, a szelmowski uśmiech prawie nie schodzi z jej twarzy. W Willi Śmiesznotce mieszka ze swymi przyjaciółmi: małpką (Panem Nilssonem) i koniem. Wychowuje się sama, gdyż jej mamusia nie żyje, a tatuś – kapitan żeglugi – zaginął na morzu. Po ojcu pozostały jej pamiątki i torba pełna złotych monet. Pippi dzięki swoimi niezwykłym umiejętnościom wyróżnia się na tle innych dzieci. Ma w sobie ogromną siłę – potrafi unieść nawet konia. Jest bardzo zaradna i pomysłowa. Umie wyjść z niejednej opresji, gdy ktoś próbuje ingerować w jej życie. Uciera więc nosa włamywaczom i przegania policjantów, którzy chcą ją oddać do domu dziecka, walczy z piratami, a co najważniejsze spotyka swojego ojca.

Spektakl o zaradnej i pomysłowej dziewczynce z wyobraźnią zostanie zaprezentowany najmłodszym widzom w niedzielę, 26 sierpnia, dwukrotnie: najpierw o godz. 11, a następnie o godz. 14.Osoby zainteresowane udziałem dzieci w przedstawieniu mogą odebrać bezpłatne wejściówki w SDK PSM L-W przy ul. B. Krzywoustego 3 już w środę (22 sierpnia) i czwartek (23 sierpnia) od godziny 17:00. Czas dystrybucji biletów został dostosowany do potrzeb pracujących rodziców i opiekunów. Zaproszenia wydawane będą do wyczerpania dziennego limitu biletów.

Przypomnijmy, iż w celu zapewnienia dzieciom dogodnych warunków obejrzenia spektaklu oraz ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na jedno zaproszenie może wejść jeden opiekun z dzieckiem. Jednocześnie informujemy, iż jedna osoba może otrzymać maksymalnie dwie wejściówki. Szczegółowy regulamin dystrybucji biletów w ramach projektu dostępny jest do wglądu w Spółdzielczym Domu Kultury PSM L-W oraz na stronie internetowej pod adresem www.psmlw.pl.

W tym roku, w ramach programu finansowanego przez PKN ORLEN, najmłodsi widzowie zobaczą jeszcze 5, spośród 11 zaplanowanych spektakli, podczas których aktorzy zapraszają ich do wspólnej zabawy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU