REKLAMA

Spacery dla płockich seniorów

REKLAMA

Każdy z nas w starszym wieku chciałby znaleźć opiekę i troskę drugiej, bliskiej osoby. Jednak nie każdy może ma takie szczęście. Są wśród nas ludzie, którym szczególnie tego brakuje, dlatego płocki wolontariat zaczyna nowy projekt, adresowany do wszystkich osób w wieku 65+ .

Cykl „Krok po kroku” jest zaplanowany jako rodzaj spotkań towarzyskich, służących budowaniu bliskich więzi emocjonalnych, wymianie poglądów i przede wszystkim walką z codzienną samotnością. Żyjąc w dzisiejszym społeczeństwie trudno jest jej nie dostrzec. Szczególnie osoby starsze są nią otoczone… W codziennym pędzie zajęć, obowiązków zapominamy, jak ważną rolę odgrywają seniorzy w naszym życiu.

Realizacja projektu ma na celu zapewnić płockim seniorom, którzy bez pomocy drugiej osoby nie mają możliwości, aby wyjść z domu, cotygodniowe spacery oraz kontakt ze światem zewnętrznym na miarę ich chęci i, oczywiście, sił. Spacery pozwolą im na rozwijanie sprawności fizycznej i intelektualnej, zwiększą wiary we własne siły oraz pozwolą zbudować międzypokoleniową więź, integrację z wolontariuszami oraz środowiskiem.Płoccy wolontariusze pomogą seniorom w przygotowaniu się do takiego wyjścia z domu. Godzinne spacery będą odbywać się w każde czwartki od godziny 16. Wszyscy chętni mogą zgłaszać się bezpośrednio do płockiego wolontariatu oraz pod numerem telefonu 24 364-76-22 zapisać się na listę główną.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU