REKLAMA

„Śmietanka Towarzyska” już w piątek. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

Przed nami kolejny wakacyjny tydzień spędzony z NK Przedwiośnie. Szykuje się moc atrakcji dla prawdziwych kinomanów! W repertuarze pojawią się nowe tytuły, nie zabraknie oczywiście Spotkań Filmowych oraz cyklu Bajkoranki, dedykowanego specjalnie dla dzieci. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Mój przyjaciel Smok

Na początek film, który pozwoli wam oderwać się od codziennych obowiązków i złapać chwilę oddechu. Zabierze was w świat przygód, w którym królują tajemnice.

Pan Meacham, miejscowy rzeźbiarz, od lat bawi okoliczne dzieci swoimi opowieściami o smoku, zamieszkującym zachodnie wybrzeża Ameryki. Jego córka, która jest leśnikiem, wszystkie historie opowiadane przez ojca traktuje jako najzwyklejsze bajki. Wszystko zmienia się w momencie, w którym poznaje małego Pete’a. Ten mały chłopiec twierdzi, że mieszka w lesie sam, bez rodziny, jedynie w towarzystwie wielkiego smoka o imieniu Elliaff. Z tego, co relacjonuje malec, jego niezwykły przyjaciel przypomina smoka z opowieści Meachama. Jego córka Grace mimo braku przekonania, postanawia dowiedzieć się skąd wziął się Pete, gdzie jest jego dom i jaka jest prawda o smoku. Czy uda jej się odkryć tę tajemnicę? Co tak naprawdę łączy malca ze stworem? Jakie tajemnice kryje jeszcze przed nią okolica?

To film przygodowy dla każdego. Uczy przyjaźni, zrozumienia, odpowiedzialności i przede wszystkim akceptacji. „Mój przyjaciel smok” pojawi się w NK Przedwiośnie już w najbliższy piątek, 12 sierpnia.

Śmietanka Towarzyska

To komedia w prawdziwie gwiazdorskiej obsadzie i najlepszym wykonaniu. Jej światowa premiera miała miejsce 11 maja 2016 roku na 69 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Reżyserem i scenarzystą tego filmu jest sam Woody Allen.

James i Teresa są w sobie zakochani i planują wspólną przyszłość. Razem opuszczają Nowy Jork i postanawiają zacząć żyć od nowa w Los Angeles. Oczarowany nowym miejscem James nie dostrzega, że Teresa wpadła w oko jego szefowi Aaranowi – najbardziej wpływowej osobowości w Hollywood.

Czy zmiana, o której zadecydowali nie zniszczy ich miłości? Czy James będzie w stanie uratować swój związek i wpłynąć na partnerkę? Jak skończy się ich historia? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy już w najbliższy piątek, 12 sierpnia, w NK Przedwiośnie.

Głośniej od bomb – Spotkania Filmowe

Spotkania Filmowe to cykl, który na stałe zagościł już w repertuarze NK Przedwiośnie. W tym tygodniu w jego ramach zobaczymy film „Głośniej od bomb”.

Isabell Reed jest uznaną fotoreporterką wojenną. Pewnego dnia kobieta ginie w wypadku samochodowym, pozostawiając w żałobie swojego męża i dwóch synów. Kiedy ich życie zaczyna powoli wracać do normy,niespodziewanie dzieje się coś, co psuje całą wypracowana harmonię. Trzy lata po śmierci artystki zorganizowana zostaje retrospektywna wystawa jej prac. Wydarzeniu ma towarzyszyć wspomnieniowy artykuł z „NY Timesa” ujawniający nieznane okoliczności wypadku Isabelle. Jej mąż świadomy wymowy publikacji, ma bardzo mało czasu, aby przygotować synów na szokujące fakty. Wie, jak mocno mogą one wpłynąć na ich przyszłość. Kiedy do rodzinnego domu wraca najstarszy z nich okazuje się, że wspólne życie staje się okazją do rozmowy. Jednak w jej trakcie wspomnienia o matce, żonie stają się odmienne i trudne do pogodzenia. Wyobrażenie Isabelle zostaje nagle zburzone, czego konsekwencje zaczynają wszystkich przerastać.Jaka naprawdę była kobieta i co wydarzyło się podczas wypadku? Dlaczego nagle, po tylu latach, opinia o niej się zmienia? Czy rodzinie starczy sił, aby zaakceptować taki bieg zdarzeń? Spotkania Filmowe powrócą do NK Przedwiośnie w poniedziałek, 15 sierpnia.

Paddington – Bajkoranki

A teraz coś specjalnie dla dzieci. NK Przedwiośnie zabiera je w świat pełen magii, przygód i zabawnych sytuacji, które powoduje… No właśnie, z pozoru niewinny miś.

Mały, sympatyczny miś, siedzący samotnie na dworcu kolejowym – ten obraz wzrusza każdego. Mimo swojego uroku nie każdy chce się nim zaopiekować. Po ciężkich przejściach i przebyciu drogi z Peru do Anglii, pragnie znaleźć rodzinę, która pokocha go takim, jaki jest. I to się udaje! Trafia do domu Brownów i całkowicie odmienia ich życie. Od razu przypadł do gustu najmłodszemu synkowi i jego siostrze. Od tego momentu spokojne dotąd życie domowników, staje się istnym szaleństwem, które oprócz tego, że jest śmieszne, to bywa czasami niebezpieczne.

https://www.youtube.com/watch?v=oC0qr_YtUr8

Bajkoranki to spotkania dla dzieci, które uczą, bawią i pomagają zrozumieć otaczający świat. Poprzez bajki dzieci poznają radości, problemy, starają się zrozumieć postępowanie dorosłych i odnaleźć w sobie empatię do drugiego człowieka. Tym razem po seansie bajki „Paddington” dzieci będą mogły obejrzeć spektakl „Najprawdziwszy skarb” w wykonaniu Teatru Form Wielu.

Bajkoranki zagoszczą w NK Przedwiośnie w niedzielę, 14 sierpnia.

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU