REKLAMA

Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Płocku

REKLAMA

Na ul. Dobrzykowskiej w Płocku doszło do potrącenia rowerzysty. Jak podała płocka straż miejska, na miejscu jest patrol municypalnych, który zabezpiecza miejsce zdarzenia. – Czekamy na potwierdzenie informacji, lecz to może być wypadek śmiertelny – potwierdza płocka policja.

Jak udało nam się dowiedzieć, do zdarzenia doszło 4 czerwca około godziny 14.

PowiązaneTematy

– Nie mamy jeszcze szczegółowych informacji – powiedziała w rozmowie z nami Jolanta Głowacka, rzecznik prasowy płockiej straży miejskiej. – Na miejscu znajduje się patrol straży miejskiej, który zabezpieczył teren. W drodze jest policja i karetka pogotowia – uzupełniła.

Zdarzenie potwierdza także policja. – Doszło do potrącenia na ul. Dobrzykowskiej – poinformował Krzysztof Piasek, rzecznik prasowy KMP w Płocku. – Ze wstępnych informacji wynika, że mogło dojść do wypadku śmiertelnego – dodał.

Pół godziny później płocka policja potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia – doszło do potrącenia ze skutkiem śmiertelnym. Ze wstępnych informacji wynika, że rowerzysta wjechał pod koła samochodu.– 4 czerwca kilkanaście minut po godzinie 14, na ul. Dobrzykowskiej doszło do potrącenia rowerzysty, który poniósł śmierć na miejscu – poinformował nas Krzysztof Piasek. – Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący samochodem bmw, 38-letni mieszkaniec powiatu płockiego, jadąc ul. Dobrzykowską od strony osiedla Radziwie w kierunku Ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa, potrącił rowerzystę, który jechał w tym samym kierunku po chodniku i w pewnym momencie zjechał z chodnika na przejście dla pieszych, pod nadjeżdżające bmw. W wyniku zdarzenia, rowerzysta zginął na miejscu – wyjaśnił rzecznik.

Na miejscu wciąż znajduje się policja. Rowerzysta to najprawdopodobniej mieszkaniec Płocka. Jego tożsamość pozostaje póki co nieznana. Nie miał on przy sobie żadnych dokumentów.

W związku z wypadkiem, ul. Dobrzykowska na odcinku od osiedla Radziwie do Ronda im. 19 pp Odsieczy Lwowa jest zablokowana, kierowcy powinni wybierać inne drogi wyjazdowe z Płocka w kierunku Dobrzykowa. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 17.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. zażenowana says:

  Niech policja w końcu się weźmie za tych rowerzystów.Na drodze myślą że są panami i władcami, że wszystko im wolno!Są ścieżki rowerowe-nie jeżdżą albo przejeżdżają z impetem przez pasy.Później wielka tragedia i kierowca ma smród przy dupie tylko niepotrzebny przez nieumyślność tych rowerzystów.

 2. Bfnd says:

  Lofrunal

 3. Biker says:

  Dlaczego projektant kretyn, karze rowerzystom przejechać przez bardzo ruchliwą drogę na drugą stronę ulicy, żeby za parę metrów wrócić z powrotem. Takich bubli w Płocku jest więcej np. stara gwardii narodowej, nowa ścieżka przy portowej na radziwiu.

  • Tubylec says:

   Drogi dla rowerów są projektowane przez skrajnie debilnych ludzi! Papier albo ekran monitora przyjmie wszystko, te przejazdy na drugą stronę są totalną katastrofą umysłowa! no chyba nie po to żeby rowerzysta się zbytnio nie rozpędził? a może tak ładniej wygląda? zupełnie tego nie rozumiem. Nie jestem zawodowym kolarzem ale jeżdżę na rowerze kilka tysięcy kilometrów rocznie i ręce mi opadają z kierownicy jak widzę takie drogi dla rowerów. Samochodem też jeżdżę 40 tys km rocznie i rozumiem z jakim problemem borykają się rowerzyści a z jakim kierowcy samochodów. Samochód jeździ szybciej i jest mocniejszy – to nie daje kierowcy władzy na drodze! Droga jest dla wszystkich. Więcej szacunku dla jednośladów!

 4. A. says:

  Biedny Tomek :(
  Szkoda chlopaka …
  W tamtym roku cieszył się z wygranej w Jeden z Dziesieciu a dzis? :(

 5. Martin says:

  Przykra sprawa kiedy młody człowiek ginie w takich okolicznościach. Nie chce usprawiedliwiać kierowcy BMW ale każdemu mogło by się to wydarzyć. Możliwe ze była tutaj tez nadmierna prędkość i gdyby nie to możliwe ze człowiek by żył. Rowerzysci , piesi uważajcie i rozglądajcie się i bądźcie czujni. Sam miałem identyczny przypadek jechałem 60km/h rowyrzysta zrobił ten sam błąd lecz w porę zareagował i nie przekroczył lini osi. W Polsce również mamy malo tras rowerowych co przekłada się na liczbę wypadków. Mam żonę i małe dziecko często jeździmy na rowerach, nie ma ścieżki rowerowej i często musimy prawie jechać poboczem a nawet po trawie bo auta nie hamują przy mijaniu innych aut jadących znad przeciwska. Uwazajmy na siebie.
  Pozdrawiam

 6. Kierowca says:

  Zaczął się sezon na rowery i tak samo piesi, jak będą wchodzić bez pomyślunku na ulice to więcej takich wypadków będzie.. Notorycznie widzę jak pieszy/rowerzysta bez najmniejszego rozejrzenia się wjeżdża na przejazd przez ulice.

 7. Merol says:

  Dziwne bo slady hamowania wskazują na znaczną predkosc kierowcy a tam jest 60 km/h nie jestem ekspertem ale przynajmniej 130 mial bo cialo lezalo od pasów ok 100 metrow ;-/

  • Stokrotka says:

   Ten kierowca nigdy w życiu nie jechał taka prędkością znam go bo woził nie raz ludzi zagranicę więc naucz się liczyc

   • Kurier says:

    Akurat…. nigdy w życiu nie jechał z taką prędkością?? A z jaką jechał? Uderzenie było silne, odrzucenie ciała i hamowanie auta widać po śladach ….. Kartofli nie rozwoził swoim BMW nawet jeżdżąc za granicę z ludźmi… to będzie na jego sumieniu do końca życia, że ZABIŁ CZŁOWIEKA!!! Skoro go znasz to może właśnie w tamto poniedziałkowe popołudnie był na telefonie i tekstował z Tobą ?? Jestem za zabraniem prawa jazdy temu kierowcy ….

   • wkurzony says:

    Kurier tobie baranie powinni zabrać prawo jazdy i prawo do oddychania. rowerzysta wtargnął na jezdnie i po nim, proste. winy kierowcy bmw tu nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU