Śmierć na dożynkach

0

Podczas niedzielnych dożynek w Bielsku, doszło do smutnego zdarzenia. Zmarł jeden z uczestników bielskiego święta plonów.

Jak informują nasi czytelnicy, zmarły to starszy mężczyzna, który brał udział w uroczystościach dożynkowych 28 sierpnia.

– Prawdopodobnie przyczyną śmierci był udar – pisze nasz czytelnik. – Mimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, nie udało się go uratować – dodaje.

Warto wspomnieć, że niedziela była wyjątkowo upalnym dniem, a właśnie wówczas organizm ludzki jest narażony na wystąpienie udaru. Promienie słoneczne, padające na skórę głowy, powodują przekrwienie mózgu i opon mózgowych, w efekcie prowadzą do zaburzeń mechanizmów ośrodka termoregulacji, zaburzeń gospodarki elektrolitowej i odwodnienia organizmu.

Jak rozpoznać u kogoś objawy udaru? Główne objawy to: wzmożona potliwość, nudności, osłabienie organizmu, rumieńce na twarzy (a w ciężkim przypadku bladość), niestabilny chód, bełkotliwa mowa, mroczki przed oczami, czasem utrata przytomności. U osoby dotkniętej udarem występuje także intensywny ból i zawroty głowy, gorączka, drgawki, przyśpieszone tętno, zwiotczenie mięśni, nienaturalnie sucha skóra i ogólne rozbicie psychiczne. Trzeba wówczas ułożyć chorego w cieniu, jeśli jest przytomny – podać chłodne napoje bezalkoholowe (najlepiej wodę), a w przypadku gdy stracił przytomność, ochłodzić jego ciało kostkami lodu lub strumieniem wody oraz ułożyć go w pozycji bocznej i wezwać pomoc medyczną.


Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje