REKLAMA

Śmieci, wulgaryzmy na ścianach, przeciekający dach… Gdzie tak jest?

REKLAMA

Napisał do nas czytelnik, mieszkaniec osiedla Międzytorze. Zwrócił uwagę na zdewastowane miejsce – przejście pod torami przy ul. Dobrowolskiego. Czy miasto zadba o uprzątnięcie tego terenu?

– Wszystko w naszym mieście robi się ładne, zadbane, zielone… Jednak jest jedno miejsce całkowicie zaniedbane – przejście pod torami na Międzytorzu przy ul. Dobrowolskiego – napisał do nas czytelnik, zaznaczając, że za to miejsce odpowiada Urząd Miasta Płocka.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

– Pytanie zasadnicze – czemu nikt tu nie sprząta i nie dba o porządek? Jesienne liście, piasek, śmieci, popisane wulgaryzmami ściany, odpadająca farba, przeciekający dach, wreszcie oświetlenie tego przejścia – działa tyko jedna z czterech świetlówek! – wymienia czytelnik. – Domyślam się, że pojawi się zapewne odpowiedź, że nie ma pieniędzy na remont, ale czemu nikt regularnie tam nie sprząta i nie naprawi chociaż oświetlenia? – pyta płocczanin.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Proponuje, aby to przejście pomalować jakimś ładnym kolorem, żeby pasowało do reszty osiedla, wystarczy pomalować nawet same barierki. – Jeśli na ścianach byłaby chropowata struktura zamiast gładkiej farby, to pewnie skutecznie zniechęciłoby pisarzy flamastrami. Przydałoby się też trochę powycinać i powyrywać zielsko rosnące wokoło przejścia, zebrać śmieci znajdujące się w tych zaroślach… – proponuje czytelnik, i trzeba przyznać, że nie są to duże wymagania.

Zapytaliśmy więc, jakie plany ma Urząd Miasta Płocka na opisanym terenie przy ul. Dobrowolskiego? Czy oświetlenie zostanie naprawione, a teren sprzątnięty?

– Przejście dla pieszych jest w kompetencjach Urzędu Miasta Płocka – potwierdza Konrad Kozłowski z zespołu ds. współpracy z mediami. – Obiekt ten, niestety, permanentnie pada ofiarą aktów wandalizmu, co wpływa na jego estetykę – przyznaje.Fakt, że niektórzy płocczanie nie rozumieją znaczenia porządku i estetyki w życiu społeczeństwa. Jakie działania podejmie ratusz, aby zlikwidować efekty ich bezmyślności?

– W kwestii uporządkowania tunelu dla pieszych pod torami kolejowymi przy ul. Dobrowolskiego informuję iż, uprzątnięcie przedmiotowego terenu zostało zlecone firmie wykonawczej, działającej na zlecenie Gminy – Miasto Płock. Przedmiotowy teren zostanie uporządkowany w zakresie wskazanym przez czytelnika w terminie do dnia 7 kwietnia br. – zapewnił Konrad Kozłowski.

Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Dodaje jednak, iż obiekt ten wymaga przeprowadzenia kompleksowego remontu wraz z istniejącymi instalacjami (w tym elektrycznej). – Jednakże podejmiemy doraźne działania, by zwiększyć jego estetykę. Wydział Kształtowania Środowiska złoży stosowny wniosek inwestycyjny do Otwartego Katalogu Inwestycji Miejskich, celem rozpatrzenia przez Zespół i uwzględnienia realizacji tej inwestycji w przyszłości – podsumowuje ratusz.

Jest więc szansa, że mieszkańcy Międzytorza nie będą musieli przechodzić tunelem ze strachem i… obrzydzeniem. Czy zmieni to mentalność wandali? Być może, jeśli wszyscy zaczną zwracać im uwagę, że nie istnieją sami na tej planecie…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Tomasz says:

    a może zlecić odmalowanie jakiemuś zagorzałemu graficiarzowi aby pomalował w efektowny sposób np jakiś widok Płocka dać mu na to farby może to zniechęci innych graficiarzy do dewastacji. Można też wiele obiektów w Płocku tak pomalować min. śmietniki rozdzielnie elektryczne (ciekawe rozwiązanie przy Mopsie na Wolskiego np fajne grafiki na bud. rozdzielni).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU