REKLAMA

Słupno nie zgadza się na oddanie terenów. Radni podjęli uchwałę

REKLAMA

W trakcie 6. sesji Rady Gminy Słupno radni podjęli decyzję w sprawie planów przyłączenia Nowego Gulczewa do Płocka. Decyzję – dodajmy – jednogłośnie negatywną.

– Piątek, 27 lutego, przejdzie do historii Gminy Słupno, a zwłaszcza dla Nowego Gulczewa – powiedział nam radny Piotr Rzewuski. – Rada Gminy przyjęła jednogłośnie stanowisko w sprawie zachowania obecnych granic administracyjnych Gminy Słupno – dodał.

Przypomnijmy – jakiś czas temu media obiegła informacja na temat planów prezydenta Płocka odnośnie przyłączenia Nowego Gulczewa (gm. Słupno) oraz terenów Nowego Boryszewa i Kostrogaju (gm. Radzanowo). – Dla mieszkańców gminy Słupno oraz Radzanowo korzyścią są miejsca w przedszkolach oraz żłobkach, a także przywilej korzystania z profilaktycznych programów zdrowotnych, Karty 3+ czy Karty Seniora – między innymi takie powody podawał Andrzej Nowakowski. Jednak obydwaj wójtowie gmin, których dotyczą te plany, wypowiedzieli się negatywnie w tej sprawie. Zaznaczyli również, że dotychczas nikt oficjalnie na ten temat z nimi nie rozmawiał, a plany znają wyłącznie z mediów.

W piątek Rada Gminy Słupno podjęła decyzję, że wspólnie z wójtem Marcinem Zawadką „jednoznacznie i bezwarunkowo popierać będzie wszelkie działania, mające na celu zachowanie obecnych granic administracyjnych Gminy Słupno, jednocześnie sprzeciwiając się wszelkim inicjatywom zmierzającym do pomniejszenia terytorium Gminy Słupno i przyłączenia jego całości lub części do innych gmin powiatu płockiego”.

Radni uzasadniają, że obecne granice zapewniają gminie „terytorium możliwie jednorodne, ze względu na układ osadniczy i przestrzenny, uwzględniający więzi społeczne, gospodarcze i kulturowe oraz zapewniający zdolność wykonywania zadań publicznych”. Jak tłumaczą, Nowe Gulczewo, pomimo że położone przy granicy administracyjnej z miastem Płock, stanowi intensywnie rozwijające się osiedle mieszkaniowe, liczące 1151 mieszkańców, a wybudowane zostało głównie przez osoby, które przeniosły się do Gminy Słupno właśnie z Płocka.Na terenie Nowego Gulczewa konieczne są inwestycje w drogi, infrastrukturę i obiekty użyteczności publicznej, co będzie wspólną inicjatywą rady gminy i wójta. – Utrata potencjału demograficznego i ekonomicznego, jaka wiąże się z anonsowanymi roszadami terytorialnymi, byłaby niewątpliwie opłakana w skutkach dla Naszej Gminy – piszą w uzasadnieniu radni Gminy Słupno. – Dlatego też Rada Gminy wspólnie z Wójtem dostrzegają konieczność podejmowania wszelkich działań i inicjatyw, przede wszystkim inwestycyjnych, mających na celu zachowanie obecnych granic administracyjnych Gminy Słupno i budowanie u wszystkich mieszkańców poczucia dumy i wspólnoty lokalnej, jako mieszkańców jednej gminy – Gminy Słupno – podsumowują radni.

Z naszych informacji wynika, że podobną uchwałę podejmą również radni Gminy Radzanowo.

film: YouTube, Jerzy Kopciński

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU