Skrawek Katalonii w Orlen Arenie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek młodzi płocczanie mieli okazję spotkać się ze Zbigniewem Pawłowskim – znanym społecznikiem, trenerem piłkarskim autorem wielu książek, m.in. “Dumy Mazowsza”. W Orlen Arenie gość przedstawił swoje doświadczenia z katalońskiego klubu. 

Pan Zbigniew jest zafascynowany klubem FC Barcelona i bynajmniej nie tylko piłką nożną. – Wielu myśli, że FC Barcelona to tylko piłka nożna i ewentualnie piłka ręczna. Tymczasem są tam chociażby sekcje koszykówki, futsalu czy hokeja na wrotkach – mówił pan Zbigniew.

W trakcie spotkania zaprezentował kilkanaście koszulek, w większości związanych z różnymi sekcjami katalońskiego klubu. Z każdym z trykotów wiązała się jakaś opowieść. Dla kibiców piłki ręcznej szczególne znaczenie mogła mieć historia związana z koszulką reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych i autografem, który ją zdobi. Należy on bowiem do Bogdana Wenty. Wspominał przy tym, jak z wielu miejsc w kraju wznoszony był okrzyk “Wenta – nigdy nie będziesz Polakiem!”. – Poprosiłem, żeby podpisał się na koszulce. Podpisał się w tym miejscu – wskazał na Orzełka. – Bardzo chciał wystąpić na Igrzyskach Olimpijskich, a nasza piłka ręczna miała wtedy marne wyniki, więc przyjął ofertę Niemiec. Wypominanie takich epizodów jest niepotrzebne – wytłumaczył.

Gośćmi honorowymi byli szczypiorniści Orlen Wisły Płock – Rodrigo Corrales i Angel Montoro. Po zakończeniu spotkania każdy mógł zrobić sobie zdjęcie ze swoimi ulubieńcami.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji