Silny wiatr w powiecie płockim

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W nocy z 9 na 10 stycznia rozpoczęły się silne podmuchy wiatru. Prognozy nie są zachęcające, IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Zagrożone są również linie energetyczne.

Wichura z deszczem rozpoczęła się już wczoraj wieczorem. Jak na razie, nie ma informacji o uszkodzonych liniach. – Na szczęście nocne podmuchy nie wyrządziły szkód w sieci – powiedziała nam Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy płockiego oddziału Energi. – Nasze służby techniczne oraz dyspozytorzy koordynujący pracą sieci są jednak w pogotowiu, ponieważ najbliższe prognozy nie są korzystne – dodała.

W ciągu dzisiejszego dnia spodziewany jest zachodni wiatr, osiągający w porywach do 80 km/h. Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Warto właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi.

Standardowo służby ostrzegają, żeby starać się nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę oraz unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi czy liniami energetycznymi. Również podróż samochodem lepiej przełożyć do czasu poprawy pogody.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji