REKLAMA

Silny wiatr w powiecie płockim

REKLAMA

W nocy z 9 na 10 stycznia rozpoczęły się silne podmuchy wiatru. Prognozy nie są zachęcające, IMGW wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Zagrożone są również linie energetyczne.

Wichura z deszczem rozpoczęła się już wczoraj wieczorem. Jak na razie, nie ma informacji o uszkodzonych liniach. – Na szczęście nocne podmuchy nie wyrządziły szkód w sieci – powiedziała nam Aldona Niedzielak, rzecznik prasowy płockiego oddziału Energi. – Nasze służby techniczne oraz dyspozytorzy koordynujący pracą sieci są jednak w pogotowiu, ponieważ najbliższe prognozy nie są korzystne – dodała.

W ciągu dzisiejszego dnia spodziewany jest zachodni wiatr, osiągający w porywach do 80 km/h. Porywisty wiatr może powodować zniszczenia w energetyce, rolnictwie, budownictwie, leśnictwie i utrudniać ruch na drogach. Warto właściwie zabezpieczyć drzwi i okna, uprzątnąć meble ogrodowe, doniczki i inne przedmioty znajdujące się na balkonach lub przed domem, a którego mogłyby zostać porwane przez silny podmuch wiatru i stanowić zagrożenie dla ludzi.Standardowo służby ostrzegają, żeby starać się nie wychodzić z domu, jeśli porywy wiatru przekraczają 70 kilometrów na godzinę oraz unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi czy liniami energetycznymi. Również podróż samochodem lepiej przełożyć do czasu poprawy pogody.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU