Silny mróz na Mazowszu. W nocy nawet – 20 stopni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wydział Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed silnym mrozem w Płocku i na całym Mazowszu. W najbliższych dniach termometr może pokazać nawet – 20 stopni. 

Zgodnie z prognozą Biura Prognoz Meteorologicznych i Komercyjnych IMGW – PIB w Warszawie, w nocy z 23 na 24 stycznia temperatura minimalna osiągnie -19°C na zachodzie oraz północy województwa i -13°C na południu. Z kolei w nocy z 24 na 25 stycznia temperatura minimalna spadnie do nawet -20°C.  Średnia prędkość wiatru oscylować ma pomiędzy 10 a 20 km/h.

Temperatura maksymalna w prognozowanym okresie to zaledwie -9°C dlatego też strażnicy miejscy apelują do płocczan, aby nie byli obojętnymi na krzywdę bezdomnych. – Jeśli zauważycie państwo bezdomnego, śpiącego na ławce w parku, przystanku autobusowym, w pustostanie czy piwnicy – prosimy, dzwońcie do dyżurnego straży miejskiej pod bezpłatny numer 986 – apeluje rzeczniczka strażników. – Jest już zimno, a będzie jeszcze zimniej. W takich warunkach bezdomni nie mają szans.

Podobnie jak w ubiegłym roku, prezydent Płocka zdecydował, aby udostępnić budynek dworca PKP przy ul. Dworcowej osobom bezdomnym. Od dziś aż do odwołania mogą oni schronić się przed niskimi temperaturami. Jak zapowiada ratusz, dworzec będzie dla nich dostępny całodobowo. Nad bezpieczeństwem będzie czuwała straż miejska.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji