REKLAMA

Silne mrozy w weekend, nawet -19 st. C. Wkrótce też śnieżyce

REKLAMA

IMGW-PIB ostrzega przed silnym mrozem na terenie Północnego Mazowsza. W nocy temperatura może spaść nawet do -19 st. C. Według prognoz meteorologów, z niedzieli na poniedziałek wystąpią natomiast w Polsce duże opady śniegu.

Jak przekazał IMGW-PIB, na terenie województwa mazowieckiego, w tym również Płocka i powiatu płockiego, od godz. 19 w sobotę, 6 lutego, do godz. 9 w dniu 7 lutego, wystąpią silne mrozy.

– Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -19 st. C na północy do -15 st. C na południu obszaru. Temperatura maksymalna w dzień od -11 st. C na północy do -7 st. C na południu Północnego Mazowsza. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 20 km/h, lokalnie do 25 km/h – informuje IMGW-PIB.

Profil Polscy Łowcy Burz, który zajmuje się analizą prognoz pogody, przekazał, że w ciągu kolejnych dni Polskę zaatakuje prawdziwie śnieżna zima.

– W niedzielę do naszego kraju wkroczą intensywne opady śniegu, związane z systemem frontów atmosferycznych niżu, który będzie się przemieszczał z rejonu Zatoki Genueńskiej w stronę Ukrainy. (…) Największe opady śniegu wystąpią w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałek w ciągu dnia w woj. śląskim, małopolskim, podkarpackim i lubelskim. Prognozy jeszcze nie są stabilne i nie można wykluczyć, że strefa silnych śnieżyc obejmie także woj. dolnośląskie, opolskie, wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie i mazowieckie – wyjaśniają Polscy Łowcy Burz.

Śnieżycom ma towarzyszyć silny i porywisty wiatr wschodni (w porywach do ok. 60-70 km/h), co będzie skutkowało zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz usypywaniem zasp śnieżnych.Jak przewidują meteorolodzy, w ciągu 24 godzin trwania opadów miejscami w pasie od Śląska po Zamojszczyznę oraz na terenach górskich i podgórskich może spaść ponad 30 cm śniegu.

– W nocy z poniedziałku na wtorek intensywność opadów powinna znacząco się zmniejszyć, choć może zwiększyć się ich obszar występowania. Cała Polska znajdzie się już pod wpływem arktycznej, mroźnej masy powietrza, co oznacza, że marznące opady deszczu na południu ustaną – podsumowują Polscy Łowcy Burz.

 

+++ UWAGA – NADCIĄGA ATAK ŚNIEŻNEJ I MROŹNEJ ZIMY! +++

W ciągu kolejnych dni Polskę zaatakuje prawdziwie śnieżna zima….

Opublikowany przez Polscy Łowcy Burz Piątek, 5 lutego 2021

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. KORYTO+ says:

    Proszę patrzeć na orlen i prezesa obajtka.Na sam widok ile naszych pieniędzy spalają robi się ciepło. Pozdrawiam pisowych pożytecznych idiotów.

  2. Zimowit says:

    Zimno ??? Panie kierowniku jest zima więc musi być zimno !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU